GBC OPTIMIZÉRY

ODBORNÝ VELKOOBCHOD FOTOVOLTAICKÝCH PRODUKTŮ

Tigo je výrobce optimizérů pro solární panely se sídlem v Americe, který zahájil činnost v roce 2007. Díky kombinaci jedinečného přístupu k vývoji systémů a unikátním znalostem v oblastech polovodičů a elektroniky vyvinulo Tigo v roce 2007 první generaci optimizérů pro solární elektrárny.

Dnes Tigo nabízí celou řadu integrovaných, retrofitovaných (montovaných na existující instalovaný FV systém) a komunikačních systémů. Díky spolupráci s předními výrobci panelů a střídačů se Tigo může soustředit na klíčové inovace optimizérů TS4.

Nově skladem v GBC 
optimizéry Tigo TS4A-O a komunikační jednotka Tigo CCA Kit, která obsahuje data logger Cloud Connect Advanced TAP (access piont). Zařízení propojuje panely ke Cloudu pomocí monitorovacího softwaru Tigo Smart.

Tigo-TS4A-O  700W

Hlavní výhody Optimizéru Tigo TS4A-O:

  • Optimalizace na úrovni panelů – vyšší energetický výnos a větší flexibilita FV elektrárny. Optimizéry lze umístit selektivně, tj. pouze na zastíněné panely, pro získání maximálních úspor. Pro funkci optimalizace není nutné instalovat komunikační set Tigo CloudConnect Advance Kit, stačí jednoduchá instalace optimizérů
  • Odpojení – zvýšení bezpečnosti systému díky rychlému odpojení (Rapid shutdown dle NEC 690.12)
  • Monitoring – monitorování na úrovni panelu pro sledování výroby energie a správu systému
  • Výkonové varianty – panely do 500W nebo pro panely až do 700W (max. vstupní proud 15A) 

1) 700W (MC4-1000V)

2) 700W (EVO2-1500V)

Tigo CCA Kit – pro využití celého potenciálu optimizérů Tigo TS4A-O je potřeba systém vybavit o komunikační set, který obsahuje Gateway a datalogger Cloud Connect Advanced pro propojení optimizérů s monitorovacím softwarem Tigo Smart, jehož pomocí lze odpojit a monitorovat na úrovni panelu.

Na CCA KIT lze připojit až 900 ks optimizerů (300 ks na jeden TAP)

Technický list a manuál ke stažení:

Aktuální dostupnost můžete zjistit zde >>

SROVNÁNÍ FUNKCÍ