GBC PŘEPĚŤOVÉ OCHRANY – VYBERTE VÝROBCE

Galvanicky oddělené

DC do 1000 V

AC do 275 V

VYBERTE SI SPRÁVNOU PŘEPĚŤOVOU OCHRANU ZE SORTIMENTU GBC

Nejste si jistí jakou přepěťovou ochranou použit pro Vaší fotovoltaickou elektrárnu? Bleskosvod a jeho uzemnění vede kolem nebo skrze fotovoltaické moduly? Níže Vám poradíme jak správně vybrat Vaší správnou přepěťovou ochranu.

PŘEPĚŤOVÁ OCHRANA

Přepěťová ochrana galvanicky oddělená


Technologie galvanicky oddělené přepěťové ochrany  od výrobce Citel se vyznačuje minimálně dvěma vakuově oddělenými částmi, které nejsou mezi sebou propojeny vodičem, ale přitom musí mezi nimi docházet k přenosu elektrické energie. Nejčastěji se využívá u zařízeních s citlivými elektrickými obvody. S pravidla mezi tyto zařízení patří i střídače od výrobce Axpert nebo InfiniSolar.

 

Přepěťová ochrana Typ 2

 

 

Typ 2 chrání proti bleskovému přepětí, kdy střešní konstrukce na které jsou umístěny PV moduly, nevlastní žádný bleskosvod.

 

 

 

 

 

Typ 2 je vysoce účinný proti bleskovému přepětí, kdy střešní konstrukce na které jsou umístěny PV moduly, májí podélně alespoň 80 cm distanční mezeru od bleskosvodu až k jejímu uzemnění.

 

 

Přepěťová ochrana Typ 1+2

 

 

Typ 1+2 je vysoce účinný proti přímému zásahu blesku do střešní konstrukce, FV modulů nebo bleskosvodů. Uzemňovací vedení z bleskosvodu je možné vést i skrze FV moduly, které však musí být na dané uzemnění taktéž napojené.