GBC SÍŤOVÉ STŘÍDAČE FRONIUS

ODBORNÝ VELKOOBCHOD FOTOVOLTAICKÝCH PRODUKTŮ

Společnost Fronius je technologická jednička na trhu, která hledá, vyvíjí a realizuje inovativní metody pro kontrolu a řízení energie pro svařovací techniku, fotovoltaiku a techniku nabíjení akumulátorů. Středem zájmu divizí Solar Energy a Perfect Charging je spolehlivé a plošné zásobování elektrickou energií – 24 hodin denně.

Inovativní výrobky od společnosti Fronius nadchnou nejmodernější technologií a nejvyšší kvalitou a budují tak důvěru a spokojenost celé generace. Přesvědčí udržitelností, zvyšují produktivitu a energetický výkon a snižují provozní náklady. Našim zákazníkům přinášejí rozhodující pokrok a vytvářejí předpoklady pro růst a úspěšný vývoj. Společnost Fronius má 34 dceřiných společností na pět kontinentech – a přesto je stále firmou vedenou vlastníkem, která v sobě pojí hodnoty regionálně zakořeněného rodinného podniku s vizemi globální společnosti.

Nezapomeňte na Fronius Plus záruku!

Pro prodloužení Fronius Plus záruky na 5 let je nutné střídače registrovat na stránkách výrobce na adrese www.solarweb.com.

Výkonové řady střídačů Fronius 

Střídače Fronius jsou efektivní, spolehlivé a představují nepostradatelné srdce každého fotovoltaického systému. Vzhledem k výkonnostním třídám od 1,5 do 27,0 kW jsou vhodné pro systémy téměř všech velikostí, od rodinných domů až po velké systémy. Koncept SnapINverter umožňuje rychlou instalaci, uvedení do provozu a údržbu, což znamená efektivitu z hlediska času a nákladů.

FRONIUS TAURO ECO – PRVNÍ VOLBA PRO KOMERČNÍ FV

Fronius Tauro je robustní komerční, třífázový  střídač pro maximalní energetický výnos. Byl vytvořen pro nechráněné venkovní prostory a fungování za nepříznivých podmínek (horko, chlad, prašné prostředí). Umožňuje flexibilní návrh systému a minimalizaci BOS nákladů – proto je první volbou pro komerční FV.

SÍŤOVÉ STŘÍDAČE FRONIUS

FRONIUS TAURO ECO – PRVNÍ VOLBA PRO KOMERČNÍ FV

 

Fronius Tauro je robustní komerční, třífázový  střídač pro maximalní energetický výnos. Byl vytvořen pro nechráněné venkovní prostory a fungování za nepříznivých podmínek (horko, chlad,prašné prostředí). Umožňuje flexibilní návrh systému a minimalizaci BOS nákladů – proto je první volbou pro komerční FV.

 • Výkonové třídy 50/100 kW
 • MPPT rozsah napětí 580-930 V
 • MPP- Tracker – 1
 • Zabudovaná přepěťová ochrana odstraňuje potřebu přídavných komponentů
 • Úspora času a jednoduchá instalace pomocí V-svorek
 • Typ ochrany – IP 65
 • Rozměry (výška x šířka x hloubka) – 644 x 1.038 x 316 mm
 • Váha – 80 -105 kg

Technický list a manuál ke stažení:

Aktuální dostupnost můžete zjistit zde >>

Pokud budete potřebovat jinou konfiguraci střídače, můžete použít konfigurátor. V něm si můžete sestavit Tauro přesně podle Vašich potřeb. Vzhledem k výkonu střídače předpokládáme, že bude používán i na projekty. V případě projektu >= 500 kW máme pro Vás připraveny projektové ceny. Stačí nás jen kontaktovat.

Fronius Symo

Třífázové beztransformátorové střídače o výkonech od 3 do 20  kW pro pro systémy všech velikostí.
Široký rozsah vstupního napětí s vysokou vstupní mezí a až dva MPP sledovače zajišťují maximální flexibilitu při navrhování FV systémů a neomezené použití ve vnitřním a vnějším prostředí. Standardní rozhraní pro připojení k internetu přes WLAN nebo Ethernet a snadná integrace komponent třetích stran dělá z Fronius Symo jeden z nejlépe komunikativních střídačů na trhu.

 

 • Minimální vstupní DC napětí: 150 V
 • DC napětí dodávky do sítě: 200 V
 • Jmenovité vstupní DC napětí: 595 V
 • Maximální vstupní DC napětí: 1000 V
 • Rozsah napětí MPP: ~200–800 V
 • Maximální účinnost: 98%
 • Účinnost přizpůsobení MPP: > 99,9%

 

Technický list a manuál ke stažení:

Aktuální dostupnost můžete zjistit zde >>

Fronius Eco

Kompaktní projektové střídače pro maximální výnosy. Třífázové Fronius ECO o výkonech 25 a 27 kW pro použití ve větších instalacích.
Integrované držáky pojistek a možnost osazení přepěťovou ochranu eliminují potřebu externích DC boxů.

 

 • Minimální vstupní DC napětí: 580 V
 • Spouštěcí DC napětí dodávky do sítě: 650 V
 • Jmenovité vstupní DC napětí: 580 V
 • Maximální vstupní DC napětí: 1000 V
 • Rozsah napětí MPP: 580–850 V
 • Evropská účinnost: 98%
 • Účinnost přizpůsobení MPP: > 99,9%

 

Technický list ke stažení:

Aktuální dostupnost můžete zjistit zde >>

Fronius Primo

Jednofázové beztransformátorové střídače o výkonech od 3 do 8,2 kW jsou vhodné pro použití u rodinných domů.
Komunikativní střídač pro optimalizaci energetického managementu. Standardem WLAN/Ethernet LAN, Energy management, několik rozhraní pro komunikaci a mnohé další.

 

 • Minimální vstupní DC napětí, DC napětí dodávky do sítě: 80 V
 • Jmenovité vstupní DC napětí: 710 V
 • Maximální vstupní DC napětí: 1000 V
 • Rozsah napětí MPP: ~240–800 V
 • Maximální účinnost: 98%
 • Účinnost přizpůsobení MPP: > 99,9%

 

 

Technický list ke stažení:

Aktuální dostupnost můžete zjistit zde >>

PŘÍSLUŠENSTVÍ FRONIUS

 • Dovybavení přepěťové ochrany pro Primo a Symo do 8,2 kw
 • Přepěťová ochrana typu 2 a kombinovaný svodič typu 1+2 (DC OVP typ 1+2) pro přímé a nepřímé údery blesku.
 • Indikace poruchy: mechanická, červená
 • Telekomunikace signalizace: integrovaná

Fronius aplikace – praktické online nástroje napple-and-play-store-joint-logoa Google Play nebo v Apple Store

Společnost Fronius sází na kvalitu a je známá nejlepším servisem na trhu. U nové generace střídačů pojala uvedení do provozu, monitorování a poprodejní podporu zcela novým způsobem. Výsledkem jsou tři užitečné aplikace pro instalátory, servisní techniky i koncové zákazníky.

Společnost Fronius rozšířila svoji nabídku osvědčených online nástrojů a doplnila je novými užitečnými funkcemi. Podpora při servisu tak probíhá ještě rychleji, je úsporná a efektivní. Díky novým aplikacím lze tyto nástroje použít kdykoli a kdekoli.

Aplikace Solar.start – 3 kroky a střídač běží

S aplikací Solar.start je uvedení do provozu u všech střídačů Fronius velmi snadné. Instalátorovi stačí pouhé tři kroky, aby vytvořil připojení k internetu, nakonfiguroval přístroj a nakonec integroval střídač na online monitorovací portál Solar.web. Celý proces je rychlý a zajišťuje profesionální výstup u zákazníka. Další funkcí aplikace je možnost přesměrování na užitečné platformy, např. Solar.web nebo Solar.SOS.

Aplikace Solar.web – FV systém neustále pod kontrolou

Kromě osvědčeného nástroje Solar.web pro energetický management a monitorování poskytuje nyní společnost Fronius také aplikaci Solar.web. Díky této aplikaci může vlastník systému jasně a přehledně sledovat energetické toky, výnosy i spotřebu své solární elektrárny. Má přehled o vlastní spotřebě a stupni soběstačnosti a dozví se také, kolik peněz a CO2 ušetří. S aplikací Solar.web má vlastník FV systému doslova 24 hodin slunce ve svých rukou.

Aplikace Solar.SOS – pro ještě rychlejší servis

Obsáhlý online servisní nástroj Solar.SOS a aplikace Solar.SOS od konce roku 2020 usnadní řešení problémů na místě. Servisní technici jednoduše zadají do smartphonu nebo notebooku sériové číslo a zobrazený stavový kód a ihned se zobrazí návod k řešení. Navíc bude možné pro všechny přístroje Fronius zpřístupnit technická videa a návody k instalaci a obsluze. Pokud bude nutná oprava nebo výměna některých komponent, objednávka se provede přímo prostřednictvím aplikace Solar.SOS – bez zdlouhavého čekání a telefonních poplatků. S těmito nástroji bude rychlé a pohodlné i řešení otevřených servisních případů a správa více účtů a systémů.

Tým technické podpory bude samozřejmě připraven i nadále poradit a pomoci, a to jednak prostřednictvím horké linky v obvyklých úředních hodinách a jednak prostřednictvím nové funkce zasílání zpráv instalované přímo v aplikaci, která je dostupná 24 hodin 7 dní v týdnu.

Nové aplikace Fronius jsou dostupné v obchodě Google Play Store a Apple Store.

Funkce dynamického vyhledávání optimálního pracovního bodu

„Dynamic Power Management (DPM)“ v pravidelných intervalech automaticky kontroluje polohu globálního maxima pracovního bodu v rámci celé charakteristiky řetězce panelů. Toto je obzvláště výhodné při rozdílném osvitu nebo zastínění řetězců panelů, například při východo – západní orientaci panelů nebo při částečném zastínění pole panelů. Na přístroji je pro funkci MPTT také nutné nastavit rozšířenou pracovní oblast napěťového vstupu.

KE STAŽENÍ