GBC HYBRIDNÍ STŘÍDAČE FRONIUS

ODBORNÝ VELKOOBCHOD FOTOVOLTAICKÝCH PRODUKTŮ

Společnost Fronius je technologická jednička na trhu, která hledá, vyvíjí a realizuje inovativní metody pro kontrolu a řízení energie pro svařovací techniku, fotovoltaiku a techniku nabíjení akumulátorů. Středem zájmu divizí Solar Energy a Perfect Charging je spolehlivé a plošné zásobování elektrickou energií – 24 hodin denně.

Inovativní výrobky od společnosti Fronius nadchnou nejmodernější technologií a nejvyšší kvalitou a budují tak důvěru a spokojenost celé generace. Přesvědčí udržitelností, zvyšují produktivitu a energetický výkon a snižují provozní náklady. Našim zákazníkům přinášejí rozhodující pokrok a vytvářejí předpoklady pro růst a úspěšný vývoj. Společnost Fronius má 34 dceřiných společností na pět kontinentech – a přesto je stále firmou vedenou vlastníkem, která v sobě pojí hodnoty regionálně zakořeněného rodinného podniku s vizemi globální společnosti.

HYBRIDNÍ STŘÍDAČE FRONIUS GEN 24 PLUS - nově s asymetrií!

Funkce asymetrického výstupu u střídačů Fronius

S novou aktualizací softwaru verze 1.32.X přichází úžasná inovace pro střídače Fronius Symo GEN24 a Fronius Symo GEN24 Plus – asymetrie.

Tato funkce je určena pro třífázové elektrické soustavy s fázovým měřením a umožňuje efektivní rozdělení vyrobené elektřiny do jednotlivých fází podle aktuální spotřeby.

Vaši zákazníci nyní mohou využívat následujících výhod:

 • Vyšší návratnost investice: Optimalizací rozdělení energie se zvyšuje efektivita a tím i návratnost.
 • Větší vlastní spotřeba: Více vyrobené elektřiny zůstane v domácnosti, což snižuje závislost na externích dodavatelích.
 • Minimální spotřeba energie ze sítě: Díky přesnému rozdělení energie se minimalizuje potřeba odebírat elektřinu ze sítě, což přináší další úspory.

Pokud váš střídač rozděluje výkon rovnoměrně mezi všechny tři fáze, může to vést k nežádoucím přetokům energie zpět do sítě, neefektivnímu využití vlastní produkce a dokonce k drahému nákupu elektřiny ze sítě.

Naopak, při asymetrické výrobě se elektřina dodává přesně do té fáze, kde je zrovna potřeba, což umožňuje optimalizovat využití vašeho fotovoltaického systému a zvýšit vlastní spotřebu.

Mějte prosím na paměti následující body:

 • Výkon na jednotlivé fázi je omezen na 33 % jmenovitého výkonu střídače.
 • Asymetrická výroba není podporována v systémech s více střídači, které využívají dynamické omezování výkonu.

Střídač Fronius Symo GEN24 Plus umožňuje dosáhnout nejvyššího stupně spolehlivosti při zásobování domácností elektrickou energií, a to díky variantám nouzového napájení zaměřeným na konkrétní potřeby, s akumulátorem nebo bez něho.

Portfolio společnosti Fronius bylo rozšířeno o univerzální hybridní střídač GEN24 Plus, řešení typu „vše v jednom“ pro komplexní samozásobení solární energií. Nový akumulátor BYD Battery-Box Premium a hybridní střídač GEN24 Plus tvoří akumulátorový systém, který nastavuje nové standardy v oblasti rozmanitosti i výkonu.

Všechny hybridní střídače GEN24 Plus jsou sériově vybavené přípojkou akumulátoru, energetickým managementem, monitoringem a otevřenými rozhraními. Vysokonapěťové akumulátory BYD Battery-Box Premium lze sestavit z jednotlivých akumulátorových modulů na základě individuálních potřeb.

VŠECHNY STŘÍDAČE FRONIUS SYMO HYBRID JSOU KOMPATIBILNÍ S AKUMULÁTORY BYD BATTERY-BOX HV – PROSTŘEDNICTVÍM VZDÁLENÉ AKTUALIZACE SOFTWARU JSOU RYCHLÉ A EFEKTIVNÍ

Se střídači GEN24 Plus je možné kombinovat následující modely(1): Battery-Box Premium HVS (5,12 až 10,24 kWh) Battery-Box Premium HVM (11,04 až 22,08 kWh)Přístroje Fronius GEN24 Plus tak představují ideální řešení nejrůznějších potřeb zákazníků: Fronius GEN24 Plus je správným rozhodnutím pro nové systémy i dovybavení a rozšíření stávajících solárních systémů vždy a bez ohledu na to, zda má být akumulátor součástí systému již nyní, zda má Fronius Ohmpilot využívat FV proud k přípravě teplé vody nebo zda má být fotovoltaický systém začleněn do řešení automatizace domu.
Nové přístroje se navíc vyznačují nejjednodušší instalací, uvedením do provozu a servisováním a lze je použít ve všech systémech: Osvědčené technologie Fronius, např. SuperFlex Design, se nacházejí také ve střídačích Primo a Symo GEN24 Plus, které nyní nabízejí ideální řešení pro ukládání energie pro jednofázové a velké třífázové systémy.

FRONIUS PRIMO GEN24 PLUS

Jednofázový hybridní střídač s nouzovým napájením zaměřeným na konkrétní potřeby. Hybridní střídač Fronius GEN 24 Plus ve výkonostních třídách 3,0 až 6,0 kW je ideálním řešením pro domácnosti. díky mnoha sériovým funkcím pokrývá tento jednofázový přístroj všechny potřeby zákazníků.

Střídač GEN24 Plus je díky celé řadě funkcí, např. energetickému managementu, sériovému připojení k síti WLAN a Ethernet a nejjednodušší integraci komponent jiných výrobců, zárukou naprosté spokojenosti. Zejména integrovaná zásuvka napájená nouzovým proudem, tzv. PV Point, a plně záložní systém pro případ výpadků sítě nabízejí nejvyšší stupeň spolehlivosti napájení.

 • Střídač přesvědčí také lehkým a kompaktním designem, koncepcí aktivního chlazení a rychlou instalací a snadným uvedením do provozu. Také servisní koncepce, která umožňuje výměnu jednotlivých součástí, zaručuje jednoduchou opravu a tím také zvyšuje udržitelnost.
 • Výběr z rozmanité nabídky – Fronius Primo GEN24 3.0 Plus, Primo GEN24 3.6 Plus, Primo GEN24 4.0 Plus,  Primo GEN24 4.6 Plus, Primo GEN24 5.0 Plus, Primo GEN24 6.0 Plus

Technický list ke stažení:

Aktuální dostupnost můžete zjistit zde >>

FRONIUS SYMO GEN24 PLUS

Univerzální hybridní střídač se samostatným nouzovým napájením. Inovativní PV Point poprvé nabízí základní nouzové napájení také zákazníkům, kteří prozatím nechtějí kupovat akumulátor. Zákazníkům, kteří už akumulátor mají, pak střídač nabízí osvědčené řešení úplného zálohování, při kterém je celá domácnost zásobována nouzovým proudem.

ZACÍLENO NA AKUMULACI ENERGIE                                          

 • Univerzální hybridní střídač řešení typu “ vše v jednom, provoz s bateriemi i bez baterek
 • Multi flow technologie – umožňuje nejen souběžné energetické toky do všech směrů, ale i AC DC coupling, úspora nákladů
 • Maximální – integrovaná funkce managementu se snadnou implementací třech stran, maximalizace hodnoty vlastní spotřeby využíváním přebytků z fotovoltaiky
 • Funkce nouzového režimu – funkce nouzového režimu nezávisle na baterii, extrémně jednoduchá instalace
 • Třífázový   3-10 kw, 2 MPPT + 1 bateriový vstup

Technický list a manuál ke stažení:

Aktuální dostupnost můžete zjistit zde >>

FRONIUS SYMO HYBRID 

Střídače Symo Hybrid je možné během minuty rozšířit o baterie a funkci pohotovostního režimu a vytvořit tak komplexní řešení ukládaní energie. Výsledek: slunce během dne, slunce v průběhu noci a slunce při výpadku sítě. Symo Hybrid je dostupný v AC nominálních výkonech 3, 4 a 5 kW. 

 

 • Symo Hybrid je dostupný v AC nominálních výkonech 3, 4 a 5 kW
 • Maximální vstupní FV výkon je 5, 6,5 a 8 kWp, minimální vstupní DC napětí: 150 V
 • DC napětí dodávky do sítě: 200 V
 • Jmenovité vstupní DC napětí: 595 V
 • Maximální vstupní DC napětí: 1000 V
 • Rozsah napětí MPP: 200, 255, 320–800 V
 • Maximální účinnost (FV – elektrická síť) : 98%, Maximální účinnost (FV – baterie – elektrická síť) : 90%, Účinnost přizpůsobení MPP: > 99,9%

 

Technický list ke stažení:

Aktuální dostupnost můžete zjistit zde >>

VÝHODY SYMO GEN24 OPROTI SYMO HYBRID

 • Symo Hybrid – výkon 3-5 kW, Symo Gen 24 – 3 -10 kW
 • Kompatibilita s bateriemi BYD HVS (oproti Symu hybrid)
 • V základu PV Point/plný back up – nouzový režim pro určité spotřebiče i bez baterie, Energy management
 • Back up funkce – při výpadku proudu napájeny jak spotřebiče tak baterie (Multiflow technologie)
 • Aktivní chlazení – menší náklady na údržbu, delší životnost, vyšší výkon

SNADNÁ INSTALACE FRONIUS GEN24

 1. Nové snadné připojení vodičů do WAGO svorek   
 2. Rychlá montáž

SNAPINVERTER – práce se střídači nebyla nikdy jednodušší

Koncept SnapINverter umožňuje rychlou instalaci, uvedení do provozu a údržbu, což znamená efektivitu z hlediska času a nákladů. Technické aspekty jednotlivých modelů jsou navrženy tak, aby splňovaly požadavky na fotovoltaické systémy dneška a zítřka. To zaručuje maximální flexibilitu při plánování systému a znamená, že generace SnapINverter může být použita pro všechny FV systémy od rodinných domů až po komerční instalace.

 

Důležité!

Pro prodloužení Fronius Plus záruky na 5 let je nutné střídače registrovat na stránkách výrobce na adrese www.solarweb.com.

 

KE STAŽENÍ