GBC BLOG – NEUVĚŘITELNÉ PANELY SUNTECH, ANALÝZA PO 17 LETECH

 

NEUVĚŘITELNÉ FV PANELY SUNTECH, ANALÝZA PO 17 LETECH

Jak si stojí FV panely Suntech v aktuálním solárním boomu na českém a slovenském na trhu, kdy vzniká velké množství nových výrobců solárních panelů a jednotliví výrobci se předhánějí na poli stále se zvyšující účinnosti, živostnosti, záruky a garantovaného výkonu po letech provozu? 

Jedna věc je dosáhnutí těchto parametrů v laboratorních podmínkách, druhá věc jsou ovšem reálně ověřená data z instalovaných elektráren.

Pro reálnou a správnou návratnost investice do fotovoltaické elektrárny je základem zvolit takové komponenty, které zmíněné parametry dosahují po celou živostnost zvoleného produktu, nebo je v lepším případě i převyšují. 

Při volbě nekvalitního výrobku se jevy degradace modulů mohou objevit již za 5-10 let. Mezi takové jevy patří například zežloutnutí EVA fólie, nebo delaminace, které negativně ovlivní funkčnost modulu. To však FV modulům Suntech nehrozí.

ODBORNÁ ANALÝZA ZVEŘEJNĚNÁ V AMERICKÉM APPLIED ENERGY (zde >>)

Univerzita v Krakowě, pod vedením Piotra Olczaka, vypracovala analýzu na základě analýzy dat mezi lety 2004 – 2021. Testování proběhlo na dvou střešních elektrárnách instalovaných v Německu v roce 2003 o výkonech 37.8kWp a 18.48 kWp.

Výsledky této 17 leté analýzy přinesly naprosto výjimečné výsledky ve stálosti reálného výkonu obou elektráren, které
výrazně předčily deklarované minimální hodnoty výrobce

Dosažení takového výsledku pouze potvrzuje trvanlivost a konzistentní kvalitu panelů SUNTECH, kdy i po 17 letech v provozu za jakýkoliv podmínek či nepřiznivých vlivů počasí, stále FV panely SUNTECH dosahují účinnosti 98.1% v první elektrárně a 97.1% u elektrárny druhé, oproti účinnosti z prvního roku jejich instalace. FV panely SUNTECH tak nastavují nový standard konkurenčním produktům v působivé stálosti výkonu elektrárny po téměř dvacetiletém provozu.

Analýza univerzity v Krakowě dokazuje, že investice do fotovoltaických panelů Suntech je nejen rozumná volba, ale především dlouhodobá investice s bezkonkurenční návratností. 

VSAĎTE NA FV panely SUNTECH

Společnost Suntech je dlouhodobě ověřený výrobce solárních panelů s plánovanou produkcí 20GW+ pro rok 2024. Patří mezi přední výrobce TIER 1 fotovoltaických panelů a díky neustálým inovacím určuje směr v dané technologii. Moduly Suntech jsou kryty německou pojišťovnou Munich RE. V roce 2022, SUNTECH také obdržel prestižní ocenění TOP Performer v žebříčku spolehlivosti FV modulů (PVEL).

Běžně jsou dostupné FV moduly Suntech o výkonech od 400-550Wp. Nově také naleznete i moduly využívající inovované články N-TOPCon dosahující účinnosti až 22%, nulovou LID degradací, vyšší výkoností při nižším osvitu a zvýšenou odolností v náročných povětrnostních podmínkách. 

Společnost Suntech však inovuje ještě dál. Mezi další inovace patří vysoce výkonné bifaciální moduly glass-glass (oboustranný, 2 vrstvy skla), kde tloušťka jedné vrstvy je pouze 1,6mm a panel tak dosahuje hmotnosti jako standardní panel s 1 sklem a fólií, což ocení nejen instalatéři s ohledem na manipulaci, ale také investor vyžadující minimální zatížení střechy nebo konstrukce. 

513kW FVE SUNTECH STÁLE V PROVOZU

” V roce 2008 jsme v italským Turíně spustili novou fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 513kW. V té době velký projekt, kdy jsme vsadili na FV POLY moduly Suntech STP230-60/Wd. S postupem času to byla určitě správná volba! Dnes je to již 15 let od spuštění a elektrárna stále generuje obdivuhodný výkon téměř s takovou účinností, jako na svém počátku.

Alberto Gaioni | FV power plant designer

Další FVE s FV moduly Suntech stále v provozu

Česko, Olomouc
70kW, 2008

Slovensko, Rimavská Sobota 
1MW, 2011

Česko, Klášterec nad Ohří
130kW, 2009

Česko, Žatec
1.3MW, 2009

VÝZKUM A VÝVOJ za FV panely SUNTECH

Společnost Suntech se vždy věnuje zdokonalování výrobních technologií a technologií výzkumu a vývoje, aby zajistila co nejspolehlivější a nejvyšší kvalitu, k tomu využívá:

Technologický výzkumný institut
Společnost Suntech si cení technologických inovací, neustále investuje do výzkumu a vývoje a vlastní více než 600 autorizovaných patentů.

Produktová kontrola a testovací centrum
Suntech vlastní národní testovací centrum pro fotovoltaické produkty certifikované CNAS a je vybavena více než 100 moderními testovacími stroji, které jsou špičkou ve fotovoltaickém průmyslu.

Certifikace třetích stran
Společnost Suntech je plně certifikována profesionálními zkušebními organizacemi třetích stran.

SUNTECH – JAK PROBÍHA VÝROBA MODERNÍ TOPCON TECHNOLOGIE