GBC BLOG –  Nové standardy fotovoltaických modulů v roce 2023?

 

NOVÉ STANDARDY FOTOVOLTAICKÝCH MODULŮ V ROCE 2023? 

Pokud se rozhodneme pořídit fotovoltaickou elektrárnu v roce 2023, každému z nás určitě vyvstane otázka, s jakým typem FV panelu, potažmo s jakým výkonem mohu počítat v dalším roce? Co bude nový standard?

SMĚR VÝVOJE FV PANELŮ

S největším trendem v nákupu fotovoltaických modulů přichází společnosti Longi, jako jeden z největších světových výrobců s celkovou výrobní kapacitou více než 70 GW, utváří zásadní směr vývoje FV modulů a sází na velikosti článků se 182mm.

V případě společnosti Longi, tvoří nyní hlavní produktové řady 54 půl-článkové FV panely o výkonu 415W nebo 132 půl-článkové FV moduly s vyšším výkonem 505W. Tento trend narůstajícího výkonu, spolu s navyšující se velikostmi FV panelů, budou v brzké době následovat i ostatní výrobci, jak pro rezidenční, tak komerční aplikace a proto již dnes, by jste měli počítat s těmito velikostmi při navrhování Vaší fotovoltaické elektrárny. Dané typy FV modulů budou dominovat na trhu v roce 2023 a jejich dostupnost se dá předpokládat až do konce roku.

VELIKOSTI ČLÁNKŮ FV PANELŮ

FV moduly s velikosti článku 166mm jsou v současné době na mírném ústupu a FV panely s velikostí článku 210mm, se zas velice pomalu dostávají do popředí nových aplikací, z důvodu křehké struktury a horší manipulaci rozměrného FV panelu. Střední velikost článků se 182mm, který nabízí vynikající poměr velikost x výkon, se stanou novým standardem většiny instalací v roce 2023.

Pro více informací se obraťte na nás GBC Solino, kde Vám naši specialisté rádi zodpoví další dotazy, nebo pomůžou při konfiguraci Vašeho FVE systému