GBC SOLINO

ODBORNÝ VELKOOBCHOD FOTOVOLTAICKÝCH PANELŮ

TOP BESTSELLERY

OBLÍBENÉ PRODUKTY

NOVINKY A ČLÁNKY

PROZKOUMEJTE NÁŠ BLOG

Pozvánka na Veletrh Smart Energy Forum Nitra

GBC NOVINKA – VELETRH Smart Energy Forum Březen 2024

Zveme Vás na Veletrh: Smart Energy Forum (SEF) Nitra – Volná Vstupenka (14.3. 2024)

GBC Solino na největší události roku 2024 v oblasti moderní energetiky na Slovensku

Dovolte nám srdečně Vás pozvat na Největší veletrh moderní Energetiky na Slovensku – Smart Energy Forum Nitra (SK). Máme pro Vás Vstupenku ZDARMA

Tento již 10tý ročník oblíbeného veletrhu se uskuteční 14. března 2024 a představuje skvělou příležitost setkat se, sdílet navzájem své zkušenosti a seznámit se s nejnovějšími trendy a inovacemi v oboru.

Naši společnost GBC Solino najdete v hale M4, kde Vás přivítáme na stánku číslo 18, a představíme Vám komplexní All-in-1 řešení pro energetickou soběstačnost domácností i firem pod značkou NORD

NORD je synonymem pro inovaci a představuje průlom v efektivním využívání sluneční energie na trzích v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku. Toto řešení zahrnuje použití fotovoltaických systémů, tepelného čerpadla a systémů pro ukládání energie a vše slučuje do dokonalé souhry. 

Díky tomu lze maximalizovat využití a skladování vyrobené energie, což vede k větší efektivitě a úsporám, které značka NORD do způsobu jakým využíváme energii slunce přináší. Přijďte objevit nové možnosti pro vaši energetickou soběstačnost. 

Věříme, že náš stánek na veletrhu SAF v Nitře Vás zaujme a že si náš komplexní systém NORD budete chtít prohlédnout zblízka v přátelské a profesionální atmosféře, kterou naše společnost vždy přináší. 

Těšíme se na příležitost setkat se s Vámi osobně, diskutovat o vašich potřebách a představit Vám řešení, které může Vaši domácnost či firmu posunout na novou úroveň energetické efektivity a soběstačnosti.

Uvidíme se na veletrhu Smart Energy Forum Nitra 14. března na stánku č.18 v hale M4.

Na shledanou na veletrhu!

Areál Výstaviště
Agrokomplex Nitra

GBC Solino najdete v hale číslo M4 na stánku číslo 18

S radostí a otevřeným srdcem bychom Vás chtěli pozvat k účasti na jedinečné události, která se již desátým rokem zapsala do kalendáře každého, kdo se zajímá o moderní energetiku a její budoucnost. Jedná se o Smart Energy Forum Nitra na Slovensku, největší veletrh moderní energetiky v této oblasti. Tento veletrh představuje nejen místo setkání pro odborníky a nadšence z oboru, ale také platformu pro sdílení zkušeností, poznatků a nejnovějších trendů. Rádi bychom Vás informovali, že pro Vás máme připravenou vstupenku zcela zdarma. Tato nabídka je vyjádřením našeho ocenění Vašeho zájmu o energetickou soběstačnost a udržitelný rozvoj. Ve dnech 14. března 2024 se tedy můžete těšit na příjemně strávený čas v prostředí plném inovací a inspirace. Naši společnost, GBC Solino, najdete v hale M4, konkrétně u stánku číslo 18. Zde na Vás bude čekat náš přátelský tým, připravený Vám představit naše All-in-1 řešení pro energetickou soběstačnost. Pod značkou NORD se snažíme přinášet inovace a efektivní řešení v oblasti využívání sluneční energie, a to nejen na Slovensku, ale i v České republice, Maďarsku a Polsku. NORD je víc než jen značka. Je to synonymum pro průlomové myšlení a inovaci v efektivním využívání sluneční energie. Naše řešení zahrnuje nejen fotovoltaické systémy, ale také tepelná čerpadla a systémy pro ukládání energie. Díky tomu dokážeme zajistit maximální využití a skladování vyrobené energie, což vede k výrazným úsporám a zvyšuje efektivitu vaší domácnosti nebo firmy. Věříme, že naše technologie a přístup k energetice mohou přinést zásadní změnu ve způsobu, jakým využíváme sluneční energii. Přijďte se k nám připojit na Smart Energy Forum Nitra a objevte nové možnosti pro Vaši energetickou soběstačnost. Těšíme se na setkání s Vámi a na možnost sdílet naše zkušenosti a vize pro lepší energetickou budoucnost.

Pozvánka na Veletrh AquaTHERM Praha

GBC NOVINKA – VELETRH AQUATHERM PRAHA Březen 2024

Zveme Vás na Veletrh: AquaTHERM Praha – Volná Vstupenka (5.3. – 8.3. 2024)

GBC Solino se zúčastní Mezinárodního Veletrhu Technických Zařízení Budov AquaTHERM

Dovolte nám srdečně Vás pozvat na Mezinárodní Veletrh Technických Zařízení Budov AquaTHERM Praha. Máme pro Vás vstupenku ZDARMA.

Tento prestižní veletrh, který se uskuteční v termínu od 5. do 8. března 2024, představuje skvělou příležitost setkat se, sdílet navzájem své zkušenosti a seznámit se s nejnovějšími trendy a inovacemi v oboru.

Naši společnost GBC Solino najdete v hale číslo 4, kde Vás přivítáme na stánku číslo 442, a představíme Vám komplexní All-in-1 řešení pro energetickou soběstačnost domácností i firem pod značkou NORD

NORD je zcela nové a inovativní řešení, které na český, slovenský a polský trh přináší revoluci v oblasti efektivního využívání sluneční energie tím, že umožňuje dokonalou symbiózu mezi fotovoltaickým systémem, tepelným čerpadlem a systémy pro skladování energie
V důsledku toho je možné optimalizovat využití vyrobené energie a
její skladování.

Věříme, že náš stánek na veletrhu AquaTHERM v Praze Vás zaujme a
že si náš komplexní systém budete chtít prohlédnout zblízka 
v přátelské a profesionální atmosféře, kterou naše společnost vždy přináší. 

Těšíme se na příležitost setkat se s Vámi osobně, diskutovat o vašich potřebách a představit Vám řešení, které může Vaši domácnost či firmu posunout na novou úroveň energetické efektivity a soběstačnosti.

Uvidíme se na veletrhu AquaTHERM v Praze od 5. do 8. března 2024 na stánku č. 442 v hale 4.

Na shledanou na veletrhu!

Areál Výstaviště
PVA EXPO PRAHA Letňany

GBC Solino najdete v hale číslo 4 na stánku číslo 442

SolaX Hybrid G4 + DataHUB 1000 využijte potenciál své FVE na MAXIMUM

GBC NOVINKA – SolaX Hybrid G4 + DataHUB 1000

SolaX Hybrid G4 + DataHub 1000 – využijte potenciál své FVE na MAXIMUM

Nově přidaná funkce chytrých scénářů [SMART SCENES] hybridních elektráren SolaX Hybrid G4 
vám pomůže ještě více zefektivnit chod vaší domácí, hybridní i síťové fotovoltaické elektrárny (FVE).

V minulém článku jste se dozvěděli o DataHub 1000 a jeho využití pro velké komerční elektrárny. Nyní představíme nově přidanou funkci SMART SCENE.

Majitelé hybridních elektráren SolaX Hybrid G4 však nejspíš nejvíce ocení integraci českého obchodního portálu s elektřinou (OTE).

Podle výsledků denní burzy tak mohou majitelé FVE dodávat elektrickou energii (vybíjet baterie) či spotřebovávat elektrickou energii (nabíjet baterie, zapnout preferovaný spotřebič) případně úplně zakázat již povolené přetoky do distribuční sítě, jelikož běžně se stává to, že dodávaná energie do distribuční sítě může být zpoplatněna, pokud je energie v přenosové soustavě v daném časovém úseku nadbytek. 

Výše popsaným lze dosáhnout ještě více efektivního chodu Vaší domácí hybridní a nebo síťové FVE.

DataHub 1000 však obsahuje daleko více chytrých scénářů [SMART SCENES]. Funkce jsou založeny na jednoduchém nastavení, kombinaci podmínek a akcí, podle Vašich skutečných potřeb.

Vytvořením podmínek “IF” budou automaticky provedeny akce “THEN” definované uživatelem.

Mezi hlavní podmínky “IF” patří:

 • datum, čas, počasí, energie, 
 • stav střídače/baterií, spotřeba domácnosti,
 • digitální/analogové vstupy DataHubu,
 • cena elektrické energie.
Mezi hlavní akce “THEN” patří:
 • zpoždění,
 • odeslání pošty,
 • střídač & baterie,
 • DataHub.
Obrazovka Smart Scenes
smart scenes datahub 1000 if then that

Hlavní Výhody DataHub 1000

 • Jednoduchá instalace, a to i do již zprovozněného systému.
 • Rychlé, intuitivní nastavení bez nutnosti znalosti programování, či instalace dalších doplňků.
 • Rychlejší návrat investovaných prostředků.
 • Zefektivnění výroby.
 • Originální řešení od výrobce – 100% kompatibilita.
 • Možnost vytvoření jednoduché automatizace. Lze vytvořit logiku i pro 100% off-gridový systém.

Podpora MODBUS TCP komunikace

DataHub 1000 také podporuje MODBUS TCP komunikaci, která reflektuje přenášené informace požadované distributorem sítě. 

Lze tak vyčítat údaje z připojeného elektroměru nebo střídačů, případně řídit Vaši FVE povely pro snížení / zvýšení činného / jalového výkonu.

V budoucích upgradech očekáváme doplnění DataHubu o další funkce: přenášení signálu – suma působení ochran a SOC připojených baterií.

1) Když je cena elektřiny pod určitou hodnotou, spusť “nabíjení baterií”.

2)Najdi nejdražší hodiny v určitém časovém období a v daný okamžik vybij baterii.

3)Když je cena elektřiny pod určitou hodnotou, nastav Export Limit Control střídače na 0 (zákaz přetoků nastavením hodnoty 0).

Závěrem

Na závěr tohoto článku si pojďme představit jednoduchost nastavení chytrého scénáře pro vyhledání nejnižší ceny elektrické energie
a dobití baterie v tomto časovém intervalu do 90%.

Toto nastavení obsahuje pouze 3 kroky, jimiž jsou: 

 1. výběr českého obchodního portálu,
 2. vložení podmínky “najít nejnižší cenu za 24 hod” 
 3. a příkaz “nabít baterii”.

Suntech potvrzuje pozitivní zatížení až 6000 pascalů

GBC NOVINKA – Suntech potvrzuje pozitivní zatížení až 6000 pascalů

Suntech potvrzuje pozitivní zatížení až 6000 pascalů

Tier 1 světový výrobce fotovoltaických panelů Suntech provedl zátěžové testy u svých standardních i bifaciálních panelů z C-serie (C54, C72). Výsledkem je potvrzení, které je uvedeno i v novém instalačním manuálu 2024 o pozitivním zatížení vůči sněhu až 6000 pascalů nebo negativním zatížení proti povětrnostním vlivům až 3800 pascalů. 

Suntech tyto hodnoty deklaruje u 6ti bodového uchycení panelu, ale v technických listech FV panelů Suntech lze dohledat i hodnoty nižší, které se vztahují ke 4 bodovému uchycení panelu.

Jedná se o velice zásadní prohlášení výrobce, které může mít vliv při navrhování projektů nebo pro uživatele, kteří svou instalaci plánují do nadmořských výšek a povětrnostních podmínek, které vyžadují vyšší hodnoty zatížení.

Suntech FV panely z naší nabídky splňující zatížení s 6ti bodovým uchycením:

### Suntech a Bezpečnostní Standardy: Zatížení 6000 Pascalů pro Fotovoltaické Panely

Suntech, světový lídr ve výrobě fotovoltaických panelů, nedávno provedl zátěžové testy na svých standardních i bifaciálních panelech z C-serie (C54, C72). Výsledky těchto testů potvrdily vynikající odolnost panelů vůči náročným povětrnostním podmínkám. Nový instalační manuál pro rok 2024 zdůrazňuje pozitivní zatížení sněhem až 6000 Pascalů a negativní zatížení vlivy počasí až 3800 Pascalů.

#### **Testovaná Odolnost**

Suntech se pyšní potvrzením těchto hodnot, zejména v oblasti pozitivního zatížení sněhem. Hodnota 6000 Pascalů znamená, že tyto fotovoltaické panely jsou schopny odolávat extrémním sněhovým podmínkám, což může být klíčovým faktorem při plánování solárních projektů v oblastech s vysokými sněhovými srážkami.

#### **Uchycení Panelů a Technické Specifikace**

Výrobce uvádí tuto odolnost při 6bodovém uchycení panelu, což poskytuje maximální stabilitu. Nicméně, je zajímavé poznamenat, že technické listy fotovoltaických panelů Suntech obsahují i hodnoty nižší vztahující se ke 4bodovému uchycení. To je důležité pro projektanty a uživatele, kteří mohou preferovat toto uchycení v závislosti na konkrétních potřebách svých instalací.

#### **Vliv na Návrh Projektů a Uživatele v Extrémních Podmínkách**

Tato potvrzená odolnost Suntech panelů může mít klíčový vliv na návrh a realizaci solárních projektů. Projektanti a inženýři mohou využít těchto informací při plánování instalací v oblastech s extrémními povětrnostními podmínkami. Uživatelé, kteří plánují instalace ve vyšších nadmořských výškách, kde jsou podmínky ještě náročnější, ocení schopnost těchto panelů odolávat vyšším zatížením.

#### **Význam Prohlášení v Kontextu Projektování a Bezpečnosti**

Prohlášení o zatížení panelů na 6000 Pascalů je tedy nejen technickým údajem, ale i důležitým faktorem v kontextu bezpečnosti a životnosti solárních systémů. V praxi to znamená, že Suntech nejen poskytuje efektivní a výkonné fotovoltaické panely, ale také klíčovou informaci, která umožňuje projektantům a uživatelům plánovat své instalace s vědomím vysoké odolnosti vůči náročným podmínkám.

#### **Závěr: Odpovědný Výběr pro Trvanlivé Solární Systémy**

Výsledky zátěžových testů Suntech panelů poskytují jasný obraz o jejich odolnosti a bezpečnosti. Pro projektanty, inženýry a uživatele, kteří kladou důraz na trvanlivost a spolehlivost svých solárních systémů, jsou tyto informace klíčové. Suntech se tak stává odpovědnou volbou pro ty, kteří hledají trvanlivé a výkonné fotovoltaické panely pro své projekty.

Pozvánka na Veletrh Smart Energy Forum Nitra

GBC NOVINKA – VELETRH Smart Energy Forum Březen 2024

Zveme Vás na Veletrh: Smart Energy Forum (SEF) Nitra – Volná Vstupenka (14.3. 2024)

GBC Solino na největší události roku 2024 v oblasti moderní energetiky na Slovensku

Dovolte nám srdečně Vás pozvat na Největší veletrh moderní Energetiky na Slovensku – Smart Energy Forum Nitra (SK). Máme pro Vás Vstupenku ZDARMA

Tento již 10tý ročník oblíbeného veletrhu se uskuteční 14. března 2024 a představuje skvělou příležitost setkat se, sdílet navzájem své zkušenosti a seznámit se s nejnovějšími trendy a inovacemi v oboru.

Naši společnost GBC Solino najdete v hale M4, kde Vás přivítáme na stánku číslo 18, a představíme Vám komplexní All-in-1 řešení pro energetickou soběstačnost domácností i firem pod značkou NORD

NORD je synonymem pro inovaci a představuje průlom v efektivním využívání sluneční energie na trzích v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku. Toto řešení zahrnuje použití fotovoltaických systémů, tepelného čerpadla a systémů pro ukládání energie a vše slučuje do dokonalé souhry. 

Díky tomu lze maximalizovat využití a skladování vyrobené energie, což vede k větší efektivitě a úsporám, které značka NORD do způsobu jakým využíváme energii slunce přináší. Přijďte objevit nové možnosti pro vaši energetickou soběstačnost. 

Věříme, že náš stánek na veletrhu SAF v Nitře Vás zaujme a že si náš komplexní systém NORD budete chtít prohlédnout zblízka v přátelské a profesionální atmosféře, kterou naše společnost vždy přináší. 

Těšíme se na příležitost setkat se s Vámi osobně, diskutovat o vašich potřebách a představit Vám řešení, které může Vaši domácnost či firmu posunout na novou úroveň energetické efektivity a soběstačnosti.

Uvidíme se na veletrhu Smart Energy Forum Nitra 14. března na stánku č.18 v hale M4.

Na shledanou na veletrhu!

Areál Výstaviště
Agrokomplex Nitra

GBC Solino najdete v hale číslo M4 na stánku číslo 18

S radostí a otevřeným srdcem bychom Vás chtěli pozvat k účasti na jedinečné události, která se již desátým rokem zapsala do kalendáře každého, kdo se zajímá o moderní energetiku a její budoucnost. Jedná se o Smart Energy Forum Nitra na Slovensku, největší veletrh moderní energetiky v této oblasti. Tento veletrh představuje nejen místo setkání pro odborníky a nadšence z oboru, ale také platformu pro sdílení zkušeností, poznatků a nejnovějších trendů. Rádi bychom Vás informovali, že pro Vás máme připravenou vstupenku zcela zdarma. Tato nabídka je vyjádřením našeho ocenění Vašeho zájmu o energetickou soběstačnost a udržitelný rozvoj. Ve dnech 14. března 2024 se tedy můžete těšit na příjemně strávený čas v prostředí plném inovací a inspirace. Naši společnost, GBC Solino, najdete v hale M4, konkrétně u stánku číslo 18. Zde na Vás bude čekat náš přátelský tým, připravený Vám představit naše All-in-1 řešení pro energetickou soběstačnost. Pod značkou NORD se snažíme přinášet inovace a efektivní řešení v oblasti využívání sluneční energie, a to nejen na Slovensku, ale i v České republice, Maďarsku a Polsku. NORD je víc než jen značka. Je to synonymum pro průlomové myšlení a inovaci v efektivním využívání sluneční energie. Naše řešení zahrnuje nejen fotovoltaické systémy, ale také tepelná čerpadla a systémy pro ukládání energie. Díky tomu dokážeme zajistit maximální využití a skladování vyrobené energie, což vede k výrazným úsporám a zvyšuje efektivitu vaší domácnosti nebo firmy. Věříme, že naše technologie a přístup k energetice mohou přinést zásadní změnu ve způsobu, jakým využíváme sluneční energii. Přijďte se k nám připojit na Smart Energy Forum Nitra a objevte nové možnosti pro Vaši energetickou soběstačnost. Těšíme se na setkání s Vámi a na možnost sdílet naše zkušenosti a vize pro lepší energetickou budoucnost.

Pozvánka na Veletrh AquaTHERM Praha

GBC NOVINKA – VELETRH AQUATHERM PRAHA Březen 2024

Zveme Vás na Veletrh: AquaTHERM Praha – Volná Vstupenka (5.3. – 8.3. 2024)

GBC Solino se zúčastní Mezinárodního Veletrhu Technických Zařízení Budov AquaTHERM

Dovolte nám srdečně Vás pozvat na Mezinárodní Veletrh Technických Zařízení Budov AquaTHERM Praha. Máme pro Vás vstupenku ZDARMA.

Tento prestižní veletrh, který se uskuteční v termínu od 5. do 8. března 2024, představuje skvělou příležitost setkat se, sdílet navzájem své zkušenosti a seznámit se s nejnovějšími trendy a inovacemi v oboru.

Naši společnost GBC Solino najdete v hale číslo 4, kde Vás přivítáme na stánku číslo 442, a představíme Vám komplexní All-in-1 řešení pro energetickou soběstačnost domácností i firem pod značkou NORD

NORD je zcela nové a inovativní řešení, které na český, slovenský a polský trh přináší revoluci v oblasti efektivního využívání sluneční energie tím, že umožňuje dokonalou symbiózu mezi fotovoltaickým systémem, tepelným čerpadlem a systémy pro skladování energie
V důsledku toho je možné optimalizovat využití vyrobené energie a
její skladování.

Věříme, že náš stánek na veletrhu AquaTHERM v Praze Vás zaujme a
že si náš komplexní systém budete chtít prohlédnout zblízka 
v přátelské a profesionální atmosféře, kterou naše společnost vždy přináší. 

Těšíme se na příležitost setkat se s Vámi osobně, diskutovat o vašich potřebách a představit Vám řešení, které může Vaši domácnost či firmu posunout na novou úroveň energetické efektivity a soběstačnosti.

Uvidíme se na veletrhu AquaTHERM v Praze od 5. do 8. března 2024 na stánku č. 442 v hale 4.

Na shledanou na veletrhu!

Areál Výstaviště
PVA EXPO PRAHA Letňany

GBC Solino najdete v hale číslo 4 na stánku číslo 442

SolaX Hybrid G4 + DataHUB 1000 využijte potenciál své FVE na MAXIMUM

GBC NOVINKA – SolaX Hybrid G4 + DataHUB 1000

SolaX Hybrid G4 + DataHub 1000 – využijte potenciál své FVE na MAXIMUM

Nově přidaná funkce chytrých scénářů [SMART SCENES] hybridních elektráren SolaX Hybrid G4 
vám pomůže ještě více zefektivnit chod vaší domácí, hybridní i síťové fotovoltaické elektrárny (FVE).

V minulém článku jste se dozvěděli o DataHub 1000 a jeho využití pro velké komerční elektrárny. Nyní představíme nově přidanou funkci SMART SCENE.

Majitelé hybridních elektráren SolaX Hybrid G4 však nejspíš nejvíce ocení integraci českého obchodního portálu s elektřinou (OTE).

Podle výsledků denní burzy tak mohou majitelé FVE dodávat elektrickou energii (vybíjet baterie) či spotřebovávat elektrickou energii (nabíjet baterie, zapnout preferovaný spotřebič) případně úplně zakázat již povolené přetoky do distribuční sítě, jelikož běžně se stává to, že dodávaná energie do distribuční sítě může být zpoplatněna, pokud je energie v přenosové soustavě v daném časovém úseku nadbytek. 

Výše popsaným lze dosáhnout ještě více efektivního chodu Vaší domácí hybridní a nebo síťové FVE.

DataHub 1000 však obsahuje daleko více chytrých scénářů [SMART SCENES]. Funkce jsou založeny na jednoduchém nastavení, kombinaci podmínek a akcí, podle Vašich skutečných potřeb.

Vytvořením podmínek “IF” budou automaticky provedeny akce “THEN” definované uživatelem.

Mezi hlavní podmínky “IF” patří:

 • datum, čas, počasí, energie, 
 • stav střídače/baterií, spotřeba domácnosti,
 • digitální/analogové vstupy DataHubu,
 • cena elektrické energie.
Mezi hlavní akce “THEN” patří:
 • zpoždění,
 • odeslání pošty,
 • střídač & baterie,
 • DataHub.
Obrazovka Smart Scenes
smart scenes datahub 1000 if then that

Hlavní Výhody DataHub 1000

 • Jednoduchá instalace, a to i do již zprovozněného systému.
 • Rychlé, intuitivní nastavení bez nutnosti znalosti programování, či instalace dalších doplňků.
 • Rychlejší návrat investovaných prostředků.
 • Zefektivnění výroby.
 • Originální řešení od výrobce – 100% kompatibilita.
 • Možnost vytvoření jednoduché automatizace. Lze vytvořit logiku i pro 100% off-gridový systém.

Podpora MODBUS TCP komunikace

DataHub 1000 také podporuje MODBUS TCP komunikaci, která reflektuje přenášené informace požadované distributorem sítě. 

Lze tak vyčítat údaje z připojeného elektroměru nebo střídačů, případně řídit Vaši FVE povely pro snížení / zvýšení činného / jalového výkonu.

V budoucích upgradech očekáváme doplnění DataHubu o další funkce: přenášení signálu – suma působení ochran a SOC připojených baterií.

1) Když je cena elektřiny pod určitou hodnotou, spusť “nabíjení baterií”.

2)Najdi nejdražší hodiny v určitém časovém období a v daný okamžik vybij baterii.

3)Když je cena elektřiny pod určitou hodnotou, nastav Export Limit Control střídače na 0 (zákaz přetoků nastavením hodnoty 0).

Závěrem

Na závěr tohoto článku si pojďme představit jednoduchost nastavení chytrého scénáře pro vyhledání nejnižší ceny elektrické energie
a dobití baterie v tomto časovém intervalu do 90%.

Toto nastavení obsahuje pouze 3 kroky, jimiž jsou: 

 1. výběr českého obchodního portálu,
 2. vložení podmínky “najít nejnižší cenu za 24 hod” 
 3. a příkaz “nabít baterii”.

Suntech potvrzuje pozitivní zatížení až 6000 pascalů

GBC NOVINKA – Suntech potvrzuje pozitivní zatížení až 6000 pascalů

Suntech potvrzuje pozitivní zatížení až 6000 pascalů

Tier 1 světový výrobce fotovoltaických panelů Suntech provedl zátěžové testy u svých standardních i bifaciálních panelů z C-serie (C54, C72). Výsledkem je potvrzení, které je uvedeno i v novém instalačním manuálu 2024 o pozitivním zatížení vůči sněhu až 6000 pascalů nebo negativním zatížení proti povětrnostním vlivům až 3800 pascalů. 

Suntech tyto hodnoty deklaruje u 6ti bodového uchycení panelu, ale v technických listech FV panelů Suntech lze dohledat i hodnoty nižší, které se vztahují ke 4 bodovému uchycení panelu.

Jedná se o velice zásadní prohlášení výrobce, které může mít vliv při navrhování projektů nebo pro uživatele, kteří svou instalaci plánují do nadmořských výšek a povětrnostních podmínek, které vyžadují vyšší hodnoty zatížení.

Suntech FV panely z naší nabídky splňující zatížení s 6ti bodovým uchycením:

### Suntech a Bezpečnostní Standardy: Zatížení 6000 Pascalů pro Fotovoltaické Panely

Suntech, světový lídr ve výrobě fotovoltaických panelů, nedávno provedl zátěžové testy na svých standardních i bifaciálních panelech z C-serie (C54, C72). Výsledky těchto testů potvrdily vynikající odolnost panelů vůči náročným povětrnostním podmínkám. Nový instalační manuál pro rok 2024 zdůrazňuje pozitivní zatížení sněhem až 6000 Pascalů a negativní zatížení vlivy počasí až 3800 Pascalů.

#### **Testovaná Odolnost**

Suntech se pyšní potvrzením těchto hodnot, zejména v oblasti pozitivního zatížení sněhem. Hodnota 6000 Pascalů znamená, že tyto fotovoltaické panely jsou schopny odolávat extrémním sněhovým podmínkám, což může být klíčovým faktorem při plánování solárních projektů v oblastech s vysokými sněhovými srážkami.

#### **Uchycení Panelů a Technické Specifikace**

Výrobce uvádí tuto odolnost při 6bodovém uchycení panelu, což poskytuje maximální stabilitu. Nicméně, je zajímavé poznamenat, že technické listy fotovoltaických panelů Suntech obsahují i hodnoty nižší vztahující se ke 4bodovému uchycení. To je důležité pro projektanty a uživatele, kteří mohou preferovat toto uchycení v závislosti na konkrétních potřebách svých instalací.

#### **Vliv na Návrh Projektů a Uživatele v Extrémních Podmínkách**

Tato potvrzená odolnost Suntech panelů může mít klíčový vliv na návrh a realizaci solárních projektů. Projektanti a inženýři mohou využít těchto informací při plánování instalací v oblastech s extrémními povětrnostními podmínkami. Uživatelé, kteří plánují instalace ve vyšších nadmořských výškách, kde jsou podmínky ještě náročnější, ocení schopnost těchto panelů odolávat vyšším zatížením.

#### **Význam Prohlášení v Kontextu Projektování a Bezpečnosti**

Prohlášení o zatížení panelů na 6000 Pascalů je tedy nejen technickým údajem, ale i důležitým faktorem v kontextu bezpečnosti a životnosti solárních systémů. V praxi to znamená, že Suntech nejen poskytuje efektivní a výkonné fotovoltaické panely, ale také klíčovou informaci, která umožňuje projektantům a uživatelům plánovat své instalace s vědomím vysoké odolnosti vůči náročným podmínkám.

#### **Závěr: Odpovědný Výběr pro Trvanlivé Solární Systémy**

Výsledky zátěžových testů Suntech panelů poskytují jasný obraz o jejich odolnosti a bezpečnosti. Pro projektanty, inženýry a uživatele, kteří kladou důraz na trvanlivost a spolehlivost svých solárních systémů, jsou tyto informace klíčové. Suntech se tak stává odpovědnou volbou pro ty, kteří hledají trvanlivé a výkonné fotovoltaické panely pro své projekty.

Pozvánka na Veletrh Smart Energy Forum Nitra

GBC NOVINKA – VELETRH Smart Energy Forum Březen 2024

Zveme Vás na Veletrh: Smart Energy Forum (SEF) Nitra – Volná Vstupenka (14.3. 2024)

GBC Solino na největší události roku 2024 v oblasti moderní energetiky na Slovensku

Dovolte nám srdečně Vás pozvat na Největší veletrh moderní Energetiky na Slovensku – Smart Energy Forum Nitra (SK). Máme pro Vás Vstupenku ZDARMA

Tento již 10tý ročník oblíbeného veletrhu se uskuteční 14. března 2024 a představuje skvělou příležitost setkat se, sdílet navzájem své zkušenosti a seznámit se s nejnovějšími trendy a inovacemi v oboru.

Naši společnost GBC Solino najdete v hale M4, kde Vás přivítáme na stánku číslo 18, a představíme Vám komplexní All-in-1 řešení pro energetickou soběstačnost domácností i firem pod značkou NORD

NORD je synonymem pro inovaci a představuje průlom v efektivním využívání sluneční energie na trzích v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku. Toto řešení zahrnuje použití fotovoltaických systémů, tepelného čerpadla a systémů pro ukládání energie a vše slučuje do dokonalé souhry. 

Díky tomu lze maximalizovat využití a skladování vyrobené energie, což vede k větší efektivitě a úsporám, které značka NORD do způsobu jakým využíváme energii slunce přináší. Přijďte objevit nové možnosti pro vaši energetickou soběstačnost. 

Věříme, že náš stánek na veletrhu SAF v Nitře Vás zaujme a že si náš komplexní systém NORD budete chtít prohlédnout zblízka v přátelské a profesionální atmosféře, kterou naše společnost vždy přináší. 

Těšíme se na příležitost setkat se s Vámi osobně, diskutovat o vašich potřebách a představit Vám řešení, které může Vaši domácnost či firmu posunout na novou úroveň energetické efektivity a soběstačnosti.

Uvidíme se na veletrhu Smart Energy Forum Nitra 14. března na stánku č.18 v hale M4.

Na shledanou na veletrhu!

Areál Výstaviště
Agrokomplex Nitra

GBC Solino najdete v hale číslo M4 na stánku číslo 18

S radostí a otevřeným srdcem bychom Vás chtěli pozvat k účasti na jedinečné události, která se již desátým rokem zapsala do kalendáře každého, kdo se zajímá o moderní energetiku a její budoucnost. Jedná se o Smart Energy Forum Nitra na Slovensku, největší veletrh moderní energetiky v této oblasti. Tento veletrh představuje nejen místo setkání pro odborníky a nadšence z oboru, ale také platformu pro sdílení zkušeností, poznatků a nejnovějších trendů. Rádi bychom Vás informovali, že pro Vás máme připravenou vstupenku zcela zdarma. Tato nabídka je vyjádřením našeho ocenění Vašeho zájmu o energetickou soběstačnost a udržitelný rozvoj. Ve dnech 14. března 2024 se tedy můžete těšit na příjemně strávený čas v prostředí plném inovací a inspirace. Naši společnost, GBC Solino, najdete v hale M4, konkrétně u stánku číslo 18. Zde na Vás bude čekat náš přátelský tým, připravený Vám představit naše All-in-1 řešení pro energetickou soběstačnost. Pod značkou NORD se snažíme přinášet inovace a efektivní řešení v oblasti využívání sluneční energie, a to nejen na Slovensku, ale i v České republice, Maďarsku a Polsku. NORD je víc než jen značka. Je to synonymum pro průlomové myšlení a inovaci v efektivním využívání sluneční energie. Naše řešení zahrnuje nejen fotovoltaické systémy, ale také tepelná čerpadla a systémy pro ukládání energie. Díky tomu dokážeme zajistit maximální využití a skladování vyrobené energie, což vede k výrazným úsporám a zvyšuje efektivitu vaší domácnosti nebo firmy. Věříme, že naše technologie a přístup k energetice mohou přinést zásadní změnu ve způsobu, jakým využíváme sluneční energii. Přijďte se k nám připojit na Smart Energy Forum Nitra a objevte nové možnosti pro Vaši energetickou soběstačnost. Těšíme se na setkání s Vámi a na možnost sdílet naše zkušenosti a vize pro lepší energetickou budoucnost.

Pozvánka na Veletrh AquaTHERM Praha

GBC NOVINKA – VELETRH AQUATHERM PRAHA Březen 2024

Zveme Vás na Veletrh: AquaTHERM Praha – Volná Vstupenka (5.3. – 8.3. 2024)

GBC Solino se zúčastní Mezinárodního Veletrhu Technických Zařízení Budov AquaTHERM

Dovolte nám srdečně Vás pozvat na Mezinárodní Veletrh Technických Zařízení Budov AquaTHERM Praha. Máme pro Vás vstupenku ZDARMA.

Tento prestižní veletrh, který se uskuteční v termínu od 5. do 8. března 2024, představuje skvělou příležitost setkat se, sdílet navzájem své zkušenosti a seznámit se s nejnovějšími trendy a inovacemi v oboru.

Naši společnost GBC Solino najdete v hale číslo 4, kde Vás přivítáme na stánku číslo 442, a představíme Vám komplexní All-in-1 řešení pro energetickou soběstačnost domácností i firem pod značkou NORD

NORD je zcela nové a inovativní řešení, které na český, slovenský a polský trh přináší revoluci v oblasti efektivního využívání sluneční energie tím, že umožňuje dokonalou symbiózu mezi fotovoltaickým systémem, tepelným čerpadlem a systémy pro skladování energie
V důsledku toho je možné optimalizovat využití vyrobené energie a
její skladování.

Věříme, že náš stánek na veletrhu AquaTHERM v Praze Vás zaujme a
že si náš komplexní systém budete chtít prohlédnout zblízka 
v přátelské a profesionální atmosféře, kterou naše společnost vždy přináší. 

Těšíme se na příležitost setkat se s Vámi osobně, diskutovat o vašich potřebách a představit Vám řešení, které může Vaši domácnost či firmu posunout na novou úroveň energetické efektivity a soběstačnosti.

Uvidíme se na veletrhu AquaTHERM v Praze od 5. do 8. března 2024 na stánku č. 442 v hale 4.

Na shledanou na veletrhu!

Areál Výstaviště
PVA EXPO PRAHA Letňany

GBC Solino najdete v hale číslo 4 na stánku číslo 442

SolaX Hybrid G4 + DataHUB 1000 využijte potenciál své FVE na MAXIMUM

GBC NOVINKA – SolaX Hybrid G4 + DataHUB 1000

SolaX Hybrid G4 + DataHub 1000 – využijte potenciál své FVE na MAXIMUM

Nově přidaná funkce chytrých scénářů [SMART SCENES] hybridních elektráren SolaX Hybrid G4 
vám pomůže ještě více zefektivnit chod vaší domácí, hybridní i síťové fotovoltaické elektrárny (FVE).

V minulém článku jste se dozvěděli o DataHub 1000 a jeho využití pro velké komerční elektrárny. Nyní představíme nově přidanou funkci SMART SCENE.

Majitelé hybridních elektráren SolaX Hybrid G4 však nejspíš nejvíce ocení integraci českého obchodního portálu s elektřinou (OTE).

Podle výsledků denní burzy tak mohou majitelé FVE dodávat elektrickou energii (vybíjet baterie) či spotřebovávat elektrickou energii (nabíjet baterie, zapnout preferovaný spotřebič) případně úplně zakázat již povolené přetoky do distribuční sítě, jelikož běžně se stává to, že dodávaná energie do distribuční sítě může být zpoplatněna, pokud je energie v přenosové soustavě v daném časovém úseku nadbytek. 

Výše popsaným lze dosáhnout ještě více efektivního chodu Vaší domácí hybridní a nebo síťové FVE.

DataHub 1000 však obsahuje daleko více chytrých scénářů [SMART SCENES]. Funkce jsou založeny na jednoduchém nastavení, kombinaci podmínek a akcí, podle Vašich skutečných potřeb.

Vytvořením podmínek “IF” budou automaticky provedeny akce “THEN” definované uživatelem.

Mezi hlavní podmínky “IF” patří:

 • datum, čas, počasí, energie, 
 • stav střídače/baterií, spotřeba domácnosti,
 • digitální/analogové vstupy DataHubu,
 • cena elektrické energie.
Mezi hlavní akce “THEN” patří:
 • zpoždění,
 • odeslání pošty,
 • střídač & baterie,
 • DataHub.
Obrazovka Smart Scenes
smart scenes datahub 1000 if then that

Hlavní Výhody DataHub 1000

 • Jednoduchá instalace, a to i do již zprovozněného systému.
 • Rychlé, intuitivní nastavení bez nutnosti znalosti programování, či instalace dalších doplňků.
 • Rychlejší návrat investovaných prostředků.
 • Zefektivnění výroby.
 • Originální řešení od výrobce – 100% kompatibilita.
 • Možnost vytvoření jednoduché automatizace. Lze vytvořit logiku i pro 100% off-gridový systém.

Podpora MODBUS TCP komunikace

DataHub 1000 také podporuje MODBUS TCP komunikaci, která reflektuje přenášené informace požadované distributorem sítě. 

Lze tak vyčítat údaje z připojeného elektroměru nebo střídačů, případně řídit Vaši FVE povely pro snížení / zvýšení činného / jalového výkonu.

V budoucích upgradech očekáváme doplnění DataHubu o další funkce: přenášení signálu – suma působení ochran a SOC připojených baterií.

1) Když je cena elektřiny pod určitou hodnotou, spusť “nabíjení baterií”.

2)Najdi nejdražší hodiny v určitém časovém období a v daný okamžik vybij baterii.

3)Když je cena elektřiny pod určitou hodnotou, nastav Export Limit Control střídače na 0 (zákaz přetoků nastavením hodnoty 0).

Závěrem

Na závěr tohoto článku si pojďme představit jednoduchost nastavení chytrého scénáře pro vyhledání nejnižší ceny elektrické energie
a dobití baterie v tomto časovém intervalu do 90%.

Toto nastavení obsahuje pouze 3 kroky, jimiž jsou: 

 1. výběr českého obchodního portálu,
 2. vložení podmínky “najít nejnižší cenu za 24 hod” 
 3. a příkaz “nabít baterii”.

Suntech potvrzuje pozitivní zatížení až 6000 pascalů

GBC NOVINKA – Suntech potvrzuje pozitivní zatížení až 6000 pascalů

Suntech potvrzuje pozitivní zatížení až 6000 pascalů

Tier 1 světový výrobce fotovoltaických panelů Suntech provedl zátěžové testy u svých standardních i bifaciálních panelů z C-serie (C54, C72). Výsledkem je potvrzení, které je uvedeno i v novém instalačním manuálu 2024 o pozitivním zatížení vůči sněhu až 6000 pascalů nebo negativním zatížení proti povětrnostním vlivům až 3800 pascalů. 

Suntech tyto hodnoty deklaruje u 6ti bodového uchycení panelu, ale v technických listech FV panelů Suntech lze dohledat i hodnoty nižší, které se vztahují ke 4 bodovému uchycení panelu.

Jedná se o velice zásadní prohlášení výrobce, které může mít vliv při navrhování projektů nebo pro uživatele, kteří svou instalaci plánují do nadmořských výšek a povětrnostních podmínek, které vyžadují vyšší hodnoty zatížení.

Suntech FV panely z naší nabídky splňující zatížení s 6ti bodovým uchycením:

### Suntech a Bezpečnostní Standardy: Zatížení 6000 Pascalů pro Fotovoltaické Panely

Suntech, světový lídr ve výrobě fotovoltaických panelů, nedávno provedl zátěžové testy na svých standardních i bifaciálních panelech z C-serie (C54, C72). Výsledky těchto testů potvrdily vynikající odolnost panelů vůči náročným povětrnostním podmínkám. Nový instalační manuál pro rok 2024 zdůrazňuje pozitivní zatížení sněhem až 6000 Pascalů a negativní zatížení vlivy počasí až 3800 Pascalů.

#### **Testovaná Odolnost**

Suntech se pyšní potvrzením těchto hodnot, zejména v oblasti pozitivního zatížení sněhem. Hodnota 6000 Pascalů znamená, že tyto fotovoltaické panely jsou schopny odolávat extrémním sněhovým podmínkám, což může být klíčovým faktorem při plánování solárních projektů v oblastech s vysokými sněhovými srážkami.

#### **Uchycení Panelů a Technické Specifikace**

Výrobce uvádí tuto odolnost při 6bodovém uchycení panelu, což poskytuje maximální stabilitu. Nicméně, je zajímavé poznamenat, že technické listy fotovoltaických panelů Suntech obsahují i hodnoty nižší vztahující se ke 4bodovému uchycení. To je důležité pro projektanty a uživatele, kteří mohou preferovat toto uchycení v závislosti na konkrétních potřebách svých instalací.

#### **Vliv na Návrh Projektů a Uživatele v Extrémních Podmínkách**

Tato potvrzená odolnost Suntech panelů může mít klíčový vliv na návrh a realizaci solárních projektů. Projektanti a inženýři mohou využít těchto informací při plánování instalací v oblastech s extrémními povětrnostními podmínkami. Uživatelé, kteří plánují instalace ve vyšších nadmořských výškách, kde jsou podmínky ještě náročnější, ocení schopnost těchto panelů odolávat vyšším zatížením.

#### **Význam Prohlášení v Kontextu Projektování a Bezpečnosti**

Prohlášení o zatížení panelů na 6000 Pascalů je tedy nejen technickým údajem, ale i důležitým faktorem v kontextu bezpečnosti a životnosti solárních systémů. V praxi to znamená, že Suntech nejen poskytuje efektivní a výkonné fotovoltaické panely, ale také klíčovou informaci, která umožňuje projektantům a uživatelům plánovat své instalace s vědomím vysoké odolnosti vůči náročným podmínkám.

#### **Závěr: Odpovědný Výběr pro Trvanlivé Solární Systémy**

Výsledky zátěžových testů Suntech panelů poskytují jasný obraz o jejich odolnosti a bezpečnosti. Pro projektanty, inženýry a uživatele, kteří kladou důraz na trvanlivost a spolehlivost svých solárních systémů, jsou tyto informace klíčové. Suntech se tak stává odpovědnou volbou pro ty, kteří hledají trvanlivé a výkonné fotovoltaické panely pro své projekty.

Pozvánka na Veletrh Smart Energy Forum Nitra

GBC NOVINKA – VELETRH Smart Energy Forum Březen 2024

Zveme Vás na Veletrh: Smart Energy Forum (SEF) Nitra – Volná Vstupenka (14.3. 2024)

GBC Solino na největší události roku 2024 v oblasti moderní energetiky na Slovensku

Dovolte nám srdečně Vás pozvat na Největší veletrh moderní Energetiky na Slovensku – Smart Energy Forum Nitra (SK). Máme pro Vás Vstupenku ZDARMA

Tento již 10tý ročník oblíbeného veletrhu se uskuteční 14. března 2024 a představuje skvělou příležitost setkat se, sdílet navzájem své zkušenosti a seznámit se s nejnovějšími trendy a inovacemi v oboru.

Naši společnost GBC Solino najdete v hale M4, kde Vás přivítáme na stánku číslo 18, a představíme Vám komplexní All-in-1 řešení pro energetickou soběstačnost domácností i firem pod značkou NORD

NORD je synonymem pro inovaci a představuje průlom v efektivním využívání sluneční energie na trzích v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku. Toto řešení zahrnuje použití fotovoltaických systémů, tepelného čerpadla a systémů pro ukládání energie a vše slučuje do dokonalé souhry. 

Díky tomu lze maximalizovat využití a skladování vyrobené energie, což vede k větší efektivitě a úsporám, které značka NORD do způsobu jakým využíváme energii slunce přináší. Přijďte objevit nové možnosti pro vaši energetickou soběstačnost. 

Věříme, že náš stánek na veletrhu SAF v Nitře Vás zaujme a že si náš komplexní systém NORD budete chtít prohlédnout zblízka v přátelské a profesionální atmosféře, kterou naše společnost vždy přináší. 

Těšíme se na příležitost setkat se s Vámi osobně, diskutovat o vašich potřebách a představit Vám řešení, které může Vaši domácnost či firmu posunout na novou úroveň energetické efektivity a soběstačnosti.

Uvidíme se na veletrhu Smart Energy Forum Nitra 14. března na stánku č.18 v hale M4.

Na shledanou na veletrhu!

Areál Výstaviště
Agrokomplex Nitra

GBC Solino najdete v hale číslo M4 na stánku číslo 18

S radostí a otevřeným srdcem bychom Vás chtěli pozvat k účasti na jedinečné události, která se již desátým rokem zapsala do kalendáře každého, kdo se zajímá o moderní energetiku a její budoucnost. Jedná se o Smart Energy Forum Nitra na Slovensku, největší veletrh moderní energetiky v této oblasti. Tento veletrh představuje nejen místo setkání pro odborníky a nadšence z oboru, ale také platformu pro sdílení zkušeností, poznatků a nejnovějších trendů. Rádi bychom Vás informovali, že pro Vás máme připravenou vstupenku zcela zdarma. Tato nabídka je vyjádřením našeho ocenění Vašeho zájmu o energetickou soběstačnost a udržitelný rozvoj. Ve dnech 14. března 2024 se tedy můžete těšit na příjemně strávený čas v prostředí plném inovací a inspirace. Naši společnost, GBC Solino, najdete v hale M4, konkrétně u stánku číslo 18. Zde na Vás bude čekat náš přátelský tým, připravený Vám představit naše All-in-1 řešení pro energetickou soběstačnost. Pod značkou NORD se snažíme přinášet inovace a efektivní řešení v oblasti využívání sluneční energie, a to nejen na Slovensku, ale i v České republice, Maďarsku a Polsku. NORD je víc než jen značka. Je to synonymum pro průlomové myšlení a inovaci v efektivním využívání sluneční energie. Naše řešení zahrnuje nejen fotovoltaické systémy, ale také tepelná čerpadla a systémy pro ukládání energie. Díky tomu dokážeme zajistit maximální využití a skladování vyrobené energie, což vede k výrazným úsporám a zvyšuje efektivitu vaší domácnosti nebo firmy. Věříme, že naše technologie a přístup k energetice mohou přinést zásadní změnu ve způsobu, jakým využíváme sluneční energii. Přijďte se k nám připojit na Smart Energy Forum Nitra a objevte nové možnosti pro Vaši energetickou soběstačnost. Těšíme se na setkání s Vámi a na možnost sdílet naše zkušenosti a vize pro lepší energetickou budoucnost.

Pozvánka na Veletrh AquaTHERM Praha

GBC NOVINKA – VELETRH AQUATHERM PRAHA Březen 2024

Zveme Vás na Veletrh: AquaTHERM Praha – Volná Vstupenka (5.3. – 8.3. 2024)

GBC Solino se zúčastní Mezinárodního Veletrhu Technických Zařízení Budov AquaTHERM

Dovolte nám srdečně Vás pozvat na Mezinárodní Veletrh Technických Zařízení Budov AquaTHERM Praha. Máme pro Vás vstupenku ZDARMA.

Tento prestižní veletrh, který se uskuteční v termínu od 5. do 8. března 2024, představuje skvělou příležitost setkat se, sdílet navzájem své zkušenosti a seznámit se s nejnovějšími trendy a inovacemi v oboru.

Naši společnost GBC Solino najdete v hale číslo 4, kde Vás přivítáme na stánku číslo 442, a představíme Vám komplexní All-in-1 řešení pro energetickou soběstačnost domácností i firem pod značkou NORD

NORD je zcela nové a inovativní řešení, které na český, slovenský a polský trh přináší revoluci v oblasti efektivního využívání sluneční energie tím, že umožňuje dokonalou symbiózu mezi fotovoltaickým systémem, tepelným čerpadlem a systémy pro skladování energie
V důsledku toho je možné optimalizovat využití vyrobené energie a
její skladování.

Věříme, že náš stánek na veletrhu AquaTHERM v Praze Vás zaujme a
že si náš komplexní systém budete chtít prohlédnout zblízka 
v přátelské a profesionální atmosféře, kterou naše společnost vždy přináší. 

Těšíme se na příležitost setkat se s Vámi osobně, diskutovat o vašich potřebách a představit Vám řešení, které může Vaši domácnost či firmu posunout na novou úroveň energetické efektivity a soběstačnosti.

Uvidíme se na veletrhu AquaTHERM v Praze od 5. do 8. března 2024 na stánku č. 442 v hale 4.

Na shledanou na veletrhu!

Areál Výstaviště
PVA EXPO PRAHA Letňany

GBC Solino najdete v hale číslo 4 na stánku číslo 442

SolaX Hybrid G4 + DataHUB 1000 využijte potenciál své FVE na MAXIMUM

GBC NOVINKA – SolaX Hybrid G4 + DataHUB 1000

SolaX Hybrid G4 + DataHub 1000 – využijte potenciál své FVE na MAXIMUM

Nově přidaná funkce chytrých scénářů [SMART SCENES] hybridních elektráren SolaX Hybrid G4 
vám pomůže ještě více zefektivnit chod vaší domácí, hybridní i síťové fotovoltaické elektrárny (FVE).

V minulém článku jste se dozvěděli o DataHub 1000 a jeho využití pro velké komerční elektrárny. Nyní představíme nově přidanou funkci SMART SCENE.

Majitelé hybridních elektráren SolaX Hybrid G4 však nejspíš nejvíce ocení integraci českého obchodního portálu s elektřinou (OTE).

Podle výsledků denní burzy tak mohou majitelé FVE dodávat elektrickou energii (vybíjet baterie) či spotřebovávat elektrickou energii (nabíjet baterie, zapnout preferovaný spotřebič) případně úplně zakázat již povolené přetoky do distribuční sítě, jelikož běžně se stává to, že dodávaná energie do distribuční sítě může být zpoplatněna, pokud je energie v přenosové soustavě v daném časovém úseku nadbytek. 

Výše popsaným lze dosáhnout ještě více efektivního chodu Vaší domácí hybridní a nebo síťové FVE.

DataHub 1000 však obsahuje daleko více chytrých scénářů [SMART SCENES]. Funkce jsou založeny na jednoduchém nastavení, kombinaci podmínek a akcí, podle Vašich skutečných potřeb.

Vytvořením podmínek “IF” budou automaticky provedeny akce “THEN” definované uživatelem.

Mezi hlavní podmínky “IF” patří:

 • datum, čas, počasí, energie, 
 • stav střídače/baterií, spotřeba domácnosti,
 • digitální/analogové vstupy DataHubu,
 • cena elektrické energie.
Mezi hlavní akce “THEN” patří:
 • zpoždění,
 • odeslání pošty,
 • střídač & baterie,
 • DataHub.
Obrazovka Smart Scenes
smart scenes datahub 1000 if then that

Hlavní Výhody DataHub 1000

 • Jednoduchá instalace, a to i do již zprovozněného systému.
 • Rychlé, intuitivní nastavení bez nutnosti znalosti programování, či instalace dalších doplňků.
 • Rychlejší návrat investovaných prostředků.
 • Zefektivnění výroby.
 • Originální řešení od výrobce – 100% kompatibilita.
 • Možnost vytvoření jednoduché automatizace. Lze vytvořit logiku i pro 100% off-gridový systém.

Podpora MODBUS TCP komunikace

DataHub 1000 také podporuje MODBUS TCP komunikaci, která reflektuje přenášené informace požadované distributorem sítě. 

Lze tak vyčítat údaje z připojeného elektroměru nebo střídačů, případně řídit Vaši FVE povely pro snížení / zvýšení činného / jalového výkonu.

V budoucích upgradech očekáváme doplnění DataHubu o další funkce: přenášení signálu – suma působení ochran a SOC připojených baterií.

1) Když je cena elektřiny pod určitou hodnotou, spusť “nabíjení baterií”.

2)Najdi nejdražší hodiny v určitém časovém období a v daný okamžik vybij baterii.

3)Když je cena elektřiny pod určitou hodnotou, nastav Export Limit Control střídače na 0 (zákaz přetoků nastavením hodnoty 0).

Závěrem

Na závěr tohoto článku si pojďme představit jednoduchost nastavení chytrého scénáře pro vyhledání nejnižší ceny elektrické energie
a dobití baterie v tomto časovém intervalu do 90%.

Toto nastavení obsahuje pouze 3 kroky, jimiž jsou: 

 1. výběr českého obchodního portálu,
 2. vložení podmínky “najít nejnižší cenu za 24 hod” 
 3. a příkaz “nabít baterii”.

Suntech potvrzuje pozitivní zatížení až 6000 pascalů

GBC NOVINKA – Suntech potvrzuje pozitivní zatížení až 6000 pascalů

Suntech potvrzuje pozitivní zatížení až 6000 pascalů

Tier 1 světový výrobce fotovoltaických panelů Suntech provedl zátěžové testy u svých standardních i bifaciálních panelů z C-serie (C54, C72). Výsledkem je potvrzení, které je uvedeno i v novém instalačním manuálu 2024 o pozitivním zatížení vůči sněhu až 6000 pascalů nebo negativním zatížení proti povětrnostním vlivům až 3800 pascalů. 

Suntech tyto hodnoty deklaruje u 6ti bodového uchycení panelu, ale v technických listech FV panelů Suntech lze dohledat i hodnoty nižší, které se vztahují ke 4 bodovému uchycení panelu.

Jedná se o velice zásadní prohlášení výrobce, které může mít vliv při navrhování projektů nebo pro uživatele, kteří svou instalaci plánují do nadmořských výšek a povětrnostních podmínek, které vyžadují vyšší hodnoty zatížení.

Suntech FV panely z naší nabídky splňující zatížení s 6ti bodovým uchycením:

### Suntech a Bezpečnostní Standardy: Zatížení 6000 Pascalů pro Fotovoltaické Panely

Suntech, světový lídr ve výrobě fotovoltaických panelů, nedávno provedl zátěžové testy na svých standardních i bifaciálních panelech z C-serie (C54, C72). Výsledky těchto testů potvrdily vynikající odolnost panelů vůči náročným povětrnostním podmínkám. Nový instalační manuál pro rok 2024 zdůrazňuje pozitivní zatížení sněhem až 6000 Pascalů a negativní zatížení vlivy počasí až 3800 Pascalů.

#### **Testovaná Odolnost**

Suntech se pyšní potvrzením těchto hodnot, zejména v oblasti pozitivního zatížení sněhem. Hodnota 6000 Pascalů znamená, že tyto fotovoltaické panely jsou schopny odolávat extrémním sněhovým podmínkám, což může být klíčovým faktorem při plánování solárních projektů v oblastech s vysokými sněhovými srážkami.

#### **Uchycení Panelů a Technické Specifikace**

Výrobce uvádí tuto odolnost při 6bodovém uchycení panelu, což poskytuje maximální stabilitu. Nicméně, je zajímavé poznamenat, že technické listy fotovoltaických panelů Suntech obsahují i hodnoty nižší vztahující se ke 4bodovému uchycení. To je důležité pro projektanty a uživatele, kteří mohou preferovat toto uchycení v závislosti na konkrétních potřebách svých instalací.

#### **Vliv na Návrh Projektů a Uživatele v Extrémních Podmínkách**

Tato potvrzená odolnost Suntech panelů může mít klíčový vliv na návrh a realizaci solárních projektů. Projektanti a inženýři mohou využít těchto informací při plánování instalací v oblastech s extrémními povětrnostními podmínkami. Uživatelé, kteří plánují instalace ve vyšších nadmořských výškách, kde jsou podmínky ještě náročnější, ocení schopnost těchto panelů odolávat vyšším zatížením.

#### **Význam Prohlášení v Kontextu Projektování a Bezpečnosti**

Prohlášení o zatížení panelů na 6000 Pascalů je tedy nejen technickým údajem, ale i důležitým faktorem v kontextu bezpečnosti a životnosti solárních systémů. V praxi to znamená, že Suntech nejen poskytuje efektivní a výkonné fotovoltaické panely, ale také klíčovou informaci, která umožňuje projektantům a uživatelům plánovat své instalace s vědomím vysoké odolnosti vůči náročným podmínkám.

#### **Závěr: Odpovědný Výběr pro Trvanlivé Solární Systémy**

Výsledky zátěžových testů Suntech panelů poskytují jasný obraz o jejich odolnosti a bezpečnosti. Pro projektanty, inženýry a uživatele, kteří kladou důraz na trvanlivost a spolehlivost svých solárních systémů, jsou tyto informace klíčové. Suntech se tak stává odpovědnou volbou pro ty, kteří hledají trvanlivé a výkonné fotovoltaické panely pro své projekty.

KDO JSME?

SLAVÍME 20 LET

Jsme odborný velkoobchod fotovoltaických produktů již 20 let. V našem portfoliu naleznete produkty předních světových značek, jako jsou výrobci SUNTECH, SOLAX, FRONIUS, SOLAREDGE, RENUSOL a mnoho dalších. Jsme experti ve skladování energie, kdy naše zkušenosti předáváme jednotlivým instalatérům i celým firmám skrze školení.

Vlastní know-how, znalost oboru i praxe s výstavbou efektivních fotovoltaických elektráren jsou pro nás charakteristické. Dodali jsme již přes 500MW a stále se Vám snažíme nabídnout jen to nejlepší ze světa zelených technologií.

NAŠI PARTNEŘI

EXPERTI V OBORU

Odebírejte newslettery GBC Solino a zůstaňte stále informovaní o posledních novinkách

MÁTE DOTAZ NEBO ZÁJEM?

KONTAKTUJTE NÁS