GBC NOVINKA – NORD HTechnology na Nordic EDGE Expo.

NORD HTechnology na Nordic EDGE Expo

Ukázal převratnou technologii v kombinaci fotovoltaiky a využití
solární energie pro vytápění a ohřev užitkové vody.

Ve dnech 7. až 8. května se zástupci společností NORD HTechnology zúčastnili prestižní akce Nordic EDGE Expo ve městě Stavanger v Norsku. Tato událost se nesla v duchu motta “Be the change” (Buď změnou), které vybízí k proměně slov v činy a myšlenek v realitu.

Ústředním tématem setkání a diskuzí bylo, jak se stát opravdovými hybateli změn v oblasti zelené transformace s optimálním využitím obnovitelných zdrojů energie, od jejich výroby, přes zpracování až po dopravu.

Platforma Nordic EDGE propojuje průmysl s technologickými středisky včetně vysokých škol, se zájemci z kapitálových fondů a s investory do inovací a start-upů.

NORD HT jako aktivní člen klastru zdůraznil svou přítomnost na veletrhu vlastním stánkem. Díky tomu se podařilo navázat cenné kontakty s řadou společností, což v budoucnu umožní rozšířit jejich portfolio služeb a produktů.

Při příležitosti pobytu v Norsku byla navštívena pobočka NORD HT AS v průmyslové zóně Tanangeru, která úzce souvisí s trhem OffShore a dodávkami vrtných plošin. Expanze na norský trh je pro NORD HT důležitá, neboť právě zde se zrodil projekt NORD a Norsko považují za svůj domovský trh.

Ambicí NORD HT AS je stát se lídrem v oblasti obnovitelných zdrojů energie.

Proto je klíčová další spolupráce s klastrem Nordic EDGE, Univerzitou ve Stavangeru a Norskou obchodní komorou, které pomáhají s dosahováním cílů a přispívají k udržitelnější budoucnosti.

Systémy NORD Technology jsou navrženy tak, aby poskytovaly dokonalou harmonii mezi výrobou, skladováním a využitím sluneční energie v domácnosti.

Komplexní systém obsahuje všechny klíčové komponenty, jako jsou tepelná čerpadla, bojlery a nabíjecí stanice pro elektromobily, včetně fotovoltaického systému, který zahrnuje FV panely, hybridní střídače a baterie, které jsou integrovány do jednotného ekosystému.