GBC NOVINKA – Tepelná čerpadla NORD EcoHeat

GBC Solino vstoupilo na trh tepelné techniky s revolučním systémem:

Společnost NORD HTechnology uvádí na trh novou generaci monoblokových tepelných čerpadel,
jako součást komplexního integrovaného řešení chytré zelené domácnosti – NORD EcoHeat.

Vstupem společnosti GBC Solino na trh tepelné techniky ve spolupráci se společností NORD HT AS odstartovala zcela nová éra propojení fotovoltaiky a tepelné techniky, a nastává zásadní posun v oblasti využití obnovitelných zdrojů energie s ohledem na udržitelnost a efektivitu. 

Co si pod tím představit a jak konkrétně to vypadá? 

Tepelné čerpadlo NORD EcoHeat je vybaveno všemi standardními funkcemi, kterými by běžné tepelné čerpadlo mělo disponovat…

Výjimečným produktem na trhu z něj však dělá to, že v provozu ke svému řízení používá “inteligentní mozek” – řídící jednotku NORD EcoControl, která umožňuje přehledně monitorovat, nastavovat a ovládat jak samotné tepelné čerpadlo EcoHeat, tak všechna další zařízení, která jsou v chytré zelené domácnosti obsažena. (Více o celém systému zde >>)

Celý systém a jeho činnost, je tak řízena podle aktuálního stavu a výkonu.

Spojení tepelného čerpadla EcoHeat s řídící jednotkou EcoControl umožňuje, že je každé tepelné čerpadlo schopné nejen efektivně regulovat teplotu v domě, ale také optimalizovat spotřebu energie a adaptovat se na měnící se podmínky vnitřního i vnějšího prostředí.

Řídící jednotka NORD EcoControl je výsledkem mnoha let výzkumu a vývoje v oblasti inteligentní automatizace. S její pomocí je tepelné čerpadlo schopné „učit se“ z předchozích dat o teplotách, preferencích uživatelů a dokonce i z předpovědí počasí.

To vše s cílem zabezpečit, že vaše domácnost bude vždy příjemně prohřátá nebo ochlazená přesně podle vašich potřeb.

Panasonic_logo_(Blue).svg

Tepelná čerpadla EcoHeat jsou vybavena nejnovějšími invertorovými kompresory značky Panasonic EVI. Tyto kompresory jsou známé svou vysokou efektivitou a schopností udržet konstantní výkon i v extrémních klimatických podmínkách. 

Díky použití technologie EVI (Enhanced Vapor Injection) může systém pracovat efektivně i při venkovních teplotách, kde jiná čerpadla selhávají. Technologie EVI  spočívá v zařazení sekundárního elektronického expanzního ventilu a přídavného deskového výměníku (ekonomizéru). 

Oproti standardním kompresorům je výsledkem vyšší účinnost a topný faktor COP. Platí to zejména u topení při nižších venkovních teplotách až do -25°C, kdy si standardní tepelná čerpadla musí dopomáhat ve zvýšené míře bivalentním elektrokotlem.

Bezkartáčové invertorové motory ventilátorů s rotorem s permanentními magnety, optimalizovaná konstrukce Cu potrubí, odhlučnění kompresoru a speciální design lopatek ventilátoru přispívají k tichému chodu zařízení (nižší než běžný hovor), které je tak vhodné pro použití v husté zástavbě.

Kompaktní monoblokové provedení si oproti splitovému získává stále větší oblíbenost díky nižší pořizovací ceně, nákladech na servis (absence povinných revizí chladiva) a snadnější instalaci bez nutnosti zajištění technické místnosti. Modelová řada NORD nabízí široký rozsah výkonů jednotek od 5.0kW po 22.0kW pro adekvátní nadimenzování topení, chlazení i přípravu TUV.

Samozřejmostí jsou funkce automatického inteligentního odmrazování, WiFi ovládání nebo teplotní desinfekce pro prevenci legionelly.

Bude vás zajímat...

Spolupráce se společností NORD HT AS odstartovala zcela novou éru propojením prvků fotovoltaiky a tepelné techniky.

Koncepce vychází z norských technologií a zkušeností při využívání obnovitelných zdrojů, které jsou známe a respektované napříč celým světem.

Cílem bylo zkombinovat to nejlepší ze světa fotovoltaiky a tepelné techniky, tak aby uživatelé získali unikátní komplexní a jednotný systém k dosažení maximální efektivity.

Představení této špičkové technologie na český trh se otevřely nové možnosti pro zabezpečení energetické soběstačnosti, ekonomických úspor a snížení závislosti na fosilních palivech.

Fotovoltaika s tepelným čerpadlem?

Dokonalá kombinace, která dokáže ušetřit při vhodném nadimenzování až 60% veškerých nákladů na energie. 

Tepelné čerpadlo NORD EcoHeat je speciálně navrhnuto a připraveno pro použití s fotovoltaickým systémem – funkce PV READY.

Použití s komplexním ovládacím rozhraním NORD EcoControl nebo zařízením NORD Power Genius 3000 z portfolia NORD umožňuje efektivní využití přebytků z fotovoltaického systému – ekonomický provoz v režimu ECO Mode. 

Díky ovládacímu panelu NORD EcoControl můžete mít k dispozici přehledný monitoring a ovládání všech nainstalovaných zařízení. Funkce Smart Grid umožňuje spolupráci s chytrou elektrickou sítí.

Vysoká účinnost, nízká hlučnost, snadné ovládání a možnost propojení s dalšími prvky chytré domácnosti, to vše při zachování příznivé ceny nabízí modelová řada NORD EcoHeat.

NORD HTechnology nabízí kompletní řešení chytré zelené domácnosti
od jednoho výrobce – fotovoltaické panely, střídače i bateriové úložiště, wallboxy, tepelná čerpadla, bojlery pro použití s fotovoltaikou a řídící systémy.

Zajímavosti o spolupráci...

Pro společnost GBC Solino, která drží významnou pozicí napříč trhem s fotovoltaikou v Evropě, bylo ideální volbou stát se partnerem pro rozvoj značky celého systému NORD a oficiálním importérem této komplexní technologie.

Se značným logistickým zázemím v srdci EU a blízkým dosahem na polský trh, kde technologie NORD získává velmi rychle na popularitě, přináší ideální podmínky pro rychlé rozšíření i v dalších zemích EU.

GBC Solino dále disponuje specializovaným technickým oddělením poskytující profesionální servis a support technologie NORD pro zajištění deklarované spolehlivosti a funkčnosti systému.

Distributorům a instalatérským firmám se nabízí pravidelná školení pro rozšíření technických znalostí k instalaci a údržbě komplexní technologie NORD. 

Přesvědčte se o jedinečnosti a přednostech této technologie a staňte se součástí nové éry ve využití fotovoltaických systémů s tepelnou technikou.