GBC BLOG – Hybridní střídač od SolaX Power již ve 4. generaci

Hybridní střídač od SolaX Power již ve 4. generaci

Společnost Solax Power a její hybridní střídač není třeba odborníkům na fotovoltaiku dlouze představovat. Na základě více než desetiletých zkušeností ve výrobě fotovoltaických střídačů (2011) a více než osmiletém vývoji hybridních střídačů (2013), Solax Power ve spolupráci s přední univerzitou Zejiang University v čínském „Silicon Valley”, představuje již čtvrtou generaci hybridních střídačů pro použití s bateriovým uložištěm. 

8 důvodů proč si zvolit hybridní systém Solax G4

Přestože si třetí generace vydobyla zasloužené pevné postavení na trhu hybridních střídačů, přichází Solax Power s novou vylepšenou čtvrtou generací. Uživatel i instalatér nové generace se může těšit na několik zásadních vylepšení, posouvající jeho přidanou hodnotu ještě dál před konkurencí. 
Mezi hlavní změny patří:

Dosažení až 150% asymetrie na jedné fázi. Zejména v českém prostředí představuje asymetrický provoz střídače velmi důležitou funkci. Nově však hybridní střídač umí na jednotlivých fázích ještě efektivněji rozdělovat vyrobenou energii. V praxi to znamená, že při zvýšené spotřebě na jedné fázi, může střídač převést až 150% jmenovitého výkonu právě do té fáze, kde je to potřeba. Pro uživatele to přináší ještě vyšší využití solární energie ať už přímo z panelů, či akumulátorů.

Téměř nulové přetoky do sítě. Přestože celá řada dostupných hybridních střídačů nabízí funkci nulových přetoků do sítě, v praxi to většinou vypadá jinak. Zejména při malé aktuální spotřebě mají střídače problém eliminovat přetoky. Čtvrtá generace hybridů Solax však dosahuje maximálně okolo 8-14W i na nezatížených fázích.

Integrovaný BACKUP a rychlost zálohy <10ms. Nově je pro zjednodušení systému a úsporu vstupních nákladů funkce externího EPS boxu integrována přímo do střídače. Navíc však integrované stykače umožní přepnutí při výpadku AC na záložní zdroj v rychlosti <10ms! To zajistí i plynuly provoz většiny počítačů.

Ještě jednoduší instalace. Tuto výhodu ocení zejména instalační firma. Kromě podstatně rychlejší montáže (do 30 minut), není nutné mít hybridní střídač připojený do sítě, či k fotovoltaice. Vnitřním napětí z akumulátoru stačí k oživění systému a instalatéři tak získají při instalaci větší flexibilitu.

Výkonová řada až do 15kW. Střídače jsou tak vhodné i pro menší průmyslové aplikace, kde je potřeba uchovávat energii do akumulátorů. Pro větší aplikace je k dispozici možnost paralelního propojení až deseti střídačů, kdy do každého třífázového střídače lze napojit až 8 baterií T58 (5,8kWh). Tedy maximální dosažení kapacity celého systému je až 460kWh.

Efektivnější řízení spotřeby. Hybridy jsou nově vybaveny výstupním bezpotenciálovým relé pro signalizaci přebytků. Relé slouží k maximalizaci využití vyrobené energie pomocí nastavení parametrů přetoků ve střídači z fotovoltaiky, či baterie (ve spojení s SOC). Jednoduše lze energii z přebytku směřovat na libovolné spotřebiče např. systém vytápění domu, ohřev vody či wallbox pro nabíjení elektromobilu. 

All-in-one řešení. Solax Hybrid G4 lze pořídit ve dvou provedeních. Jedna varianta je pro instalaci střídače samostatně a druhá je pro řešení All-in-one s bateriemi T30. Pro instalaci druhé varianty je nutné si pořídit tzv. Matebox, který nejen podstatně zkrátí a zjednoduší instalaci celého systému, ale konečný uživatel získá jedno designové zařízení, ve kterém je vše (střídač a baterie). Atraktivní design all-in-one byl oceněn v prestižní soutěži Red Dot Award Product Design 2021. V neposlední řadě potom celý systém disponuje krytím IP65, s možností umístění ve venkovním prostředí.

 

Minimalizace vlastní spotřeby. Oproti předchozí generaci se snížila hodnota vlastní spotřeby energie pro hybridní střídač o 10W.

Pro více informací se obraťte na nás GBC Solino s.r.o., kde Vám specialisté rádi zodpoví další dotazy, nebo pomůžou při konfiguraci Vašeho FVE systému – obchod@gbc-solino.cz