GBC NOVINKA – Suezský průplav ohrožují piráti – jaký dopad to bude mít na dodávky?

Suezský průplav ohrožují piráti – jaký dopad to bude mít na dodávky fotovoltaiky? 

Cena dopravy fotovoltaických produktů a jejich komponent se kvůli krizi v Suezském průplavu a Rudém moři zvyšuje až trojnásobně. Krize kromě ceny prodlužuje i čas dodávek.

Jak jste mohli zaznamenat z médií v poslední době, v souvislosti s agresí jemenských rebelů v oblasti Rudého moře hrozí zvýšený výskyt pirátských útoků v Suezském průplavu.

Obchodní lodě proto volí 2 možnosti: buď s dodávkami zboží obeplouvají celou Afriku, anebo volí méně nákladnou, ale zato nebezpečnější variantu a čekají, než budou moci Suezským průplavem proplout. 

Obě varianty však negativně ovlivňují cenu dopravy, která kvůli situaci narůstá až 3násobně, a navíc se prodlužují termíny dodání.

Cena dopravy a délka dodání se zvyšuje kompletně u všech produktů (panely, střídače, řídící jednotky, baterie).

Ať už se světové mocnosti s krizovou situací v Suezském průplavu vypořádají jakkoliv (či dokonce vůbec), snažíme se našim váženým zákazníkům a odběratelům pomoci předejít jejím dopadům. 

Proto přicházíme s řešením, které Vám umožní využít našich skladových zásob. Informace o jejich množství se dozvíte pod tímto odkazem zde >>.

Případně můžete využít našich kontejnerových dodávek, které jsou již na cestě a netýká se jich zmíněné zdražení.

Rádi bychom našim klientům doporučili, aby pečlivě a s předstihem plánovali své projekty fotovoltaických elektráren a zajistili si dostatečné množství všech nezbytných komponent.